FANTASY NAIL ART

FANTASY NAIL ART

23-24 kwiecień 2022 r. Nailpro YOUNG Poland:

temat: Folklor

formuła: hybrydowa

 • dokumentacja fotograficzna, wideo przesłana online do dnia 31 marca 2022 r., do godz. 23:59
 • poster formatu B1 dostarczony do organizatora do dnia 15 kwietnia 2022 r.

prezentacja: plakat (poster), format B1 na stacjonarnym polu konkursowym

 

17-18 wrzesień 2022 r. 8. Nailpro Poland:

temat: Feniks – mistyczny ptak

formuła: stacjonarnie

data: 18.09.2022 (niedziela), godz. 14:00 – 14:15

 

Rejestracja prac dla uczestników Nailpro YOUNG Poland:

– do dnia 31 marca 2022 r., do godz. 23:59 Uczestnik zobowiązany jest do dokonania rejestracji swojego udziału na www.nailpropoland.com/rejestracja

– do dnia 31 marca 2022 r., do godz. 23:59 Uczestnik zobowiązany jest do uiszczenia opłaty zgodnie z wykazem OPŁATY I NAGRODY znajdującym się poniżej

– do dnia 31 marca 2022 r., do godz. 23:59 Uczestnik zobowiązany jest do przesłania zdjęć, filmu wykonanej własnoręcznie pracy do udostępnionego przez Organizatora FOLDERU znajdującego na dysku GOOGLE

– do dnia 15 kwietnia 2022 r. Uczestnik musi dostarczyć POSTER FORMATU B1 do siedziby Organizatora Vellp Professional Beauty Expert, ul. Mysłowicka 4/4, 40-486 Katowice, w celu dokonania jej prezentacji (laureaci TOP10) przed publicznością zgromadzoną podczas Targów BEAUTY FORUM by COSMOPROF w nowej lokalizacji: PTAK WARSAW EXPO, Al. Katowicka 62, Nadarzyn / k. Warszawy

– ogłoszenie wyników, a tym samym honorowanie Laureatów nastąpi w dniu 23 kwietnia 2022r., o godz. 12:00 – 12:30 na scenie Targów BEAUTY FORUM by COSMOPROF w nowej lokalizacji: PTAK WARSAW EXPO, Al. Katowicka 62, Nadarzyn / k. Warszawy

– uroczysta prezentacja przesłanych i wyróżnionych prac nastąpi po ogłoszeniu wyników w przestrzeni mistrzostw Nailpro YOUNG Poland w obecności zgromadzonej publiczności Targów BEAUTY FORUM by COSMOPROF w nowej lokalizacji: PTAK WARSAW EXPO, Al. Katowicka 62, Nadarzyn / k. Warszawy

 

Ręcznie wykonana stylizacja paznokci na dwóch dłoniach zgodnie z tematem wraz z pełną stylizacją modelki / modela, która obejmować musi: ubiór, fryzurę i makijaż.

Nailpro YOUNG Poland – brak podziału na początkujących i weteranów.

8. Nailpro Poland – podział na początkujących i weteranów

Kategoria artystyczna.

Konkurs polega na wykonaniu artystycznej stylizacji paznokci z pełną charakteryzacją modelki: fryzura, makijaż, strój, czyli od głowy po stopy.

Temat: Feniks – mistyczny ptak

Regulamin

1. Uczestnik może zgłosić więcej niż jedną pracę. Za każdą pracę musi wnieść opłatę. W przypadku klasyfikacji indywidualnych i zespołowych liczą się tylko punkty za pracę, która zdobyła maksymalną liczbę punktów.

2. Wykonana praca konkursowa obejmująca stylizację paznokci na dwóch dłoniach, z dwóch stron i pełną charakteryzację modelki/modela musi być spójna tematycznie.

3. Przedstawiona stylizacja paznokci musi być wykonana ręcznie, wyłącznie przy użyciu profesjonalnych materiałów do paznokci (kolorowych proszków akrylowych, monomerów, żeli, lakierów, past, airbrush itp.). Nie dozwolone wszelakiego rodzaju formy do wykonania elementów przestrzennych na paznokciach jak i do airbrush’a.

4. Do prezentacji wykonanej pracy konkursowej można używać gotowych dekoracji, które nie powinny przekraczać 25% całkowitego projektu (stylizacji paznokci).

5. Model/modelka powinien/powinna być ucharakteryzowana zgodnie z tematem i w pełni zaprezentowana z każdej ze stron. Charakteryzacja obejmować musi całą postać, od czubka głowy po stopy.

6. Przygotowana stylizacja paznokci powinna być wykonana zgodnie z tematem i w pełni zaprezentowana z każdej ze stron.

7. Strój i wszelakie dekoracje modela/modelki podczas prezentacji nie powinien krępować jego/jej ruchów ani wymagać pomocy osób trzecich do poruszania się. Podczas prezentacji model/modelka powinien/powinna swobodnie się poruszać. Należy uniknąć sytuacji w której modelowi/modelce będą musiały pomagać osoby trzecie. Jest to nie dozwolone.

8. Temat powinien obejmować wszystkie 10 paznokci.

9. Zabrania się uczestnikom używania logo, projektów lub dzieł innych autorów.

10. Paznokcie powinny pasować do całego projektu. Nie mogą być tylko bazą.

11.W ubiorze (charakteryzacji) można użyć elementy podpór, ale powinny one być mniejsze niż model. Dodatkowe punkty dla kostiumów i rekwizytów ręcznie wykonanych.

12. Uczestnicy muszą przygotować i przesłać pisemny opis wykonanej pracy. Opis składać się powinien z dwóch części: pierwsza część zawiera szczegółowe informacje o procesie tworzenia pracy oraz użytych materiałów; druga część musi zawierać interpretację tematu według uczestnika. Niedozwolone jest wymienianie marek materiałów oraz podpisywania pracy. Pamiętaj by nie podawać swojego imienia i nazwiska. Za brak przedstawienia opisu sędzia może odjąć 5 punktów. Opis w języku polskim i angielskim.

13.Zasady przesyłania zdjęć i filmów – dotyczy tylko formuły hybrydowej POSTERU. Nie dotyczy formuły STACJONARNEJ.

 • NAILPRO POLAND udostępnia Uczestnikowi osobisty, indywidualny FOLDER do którego Uczestnik przesyła zdjęcia, filmy, opisy, podpisane formularze (zgody) wg kategorii.
 • FOTOGRAFIA CYFROWA – WSZYSTKIE PRACE MUSZĄ BYĆ CYFROWE. Użyj następujących kryteriów: rozdzielczość MUSI wynosić 300 dpi. , rozmiar: 5×7 cala lub 8×10 cala, proporcja uzależniona od posiadanego aparatu fotograficznego lub telefonu: 4:3, 3:2, 16:9. Sprawdź jakim rozmiarem/typem matrycy dysponuje Twój aparat aby wiedzieć jakiego formatu otrzymasz zdjęcie. Wysyłając swoją pracę, powinieneś sprawdzić, czy zostały dołączone wszystkie wymagane załączniki. Upewnij się, że zdjęcia są ostre. W razie potrzeby użyj statywu. Eksperymentuj z ustawieniami aparatu, aby jak najlepiej zaprezentować swoją pracę. Masz możliwość przesłania nie ograniczoną ilość zdjęć. Pamiętaj aby zdjęcia przedstawiały z każdej strony stylizację paznokci i charakteryzację modelki. Zwróć uwagę na wszystkie najmniejsze szczegóły, które chcesz zaprezentować sędziom w trakcie ich oceny. Przykładowy sposób znajdziesz poniżej:

1. Prezentacja – wszystkie 10 paznokci w ułożeniu jak najbliżej siebie.

2. 2 zdjęcia w zbliżeniu dłoń prawa, lewa

3. 2 zdjęcia z linijkami, pokazujące wymiar długości paznokci, w tym najkrótszy i najdłuższy paznokieć każdej z dłoni

4. 2 zdjęcia długości, wysokości, szerokości wykonanego elementu przestrzennego znajdującego się na paznokciach, tzw. wymiary części wolumetrycznych we wszystkich kierunkach — dla elementów przestrzennych 3D.

5. 1 lub 2 zdjęcia – zbliżenie na najbardziej istotny szczegół, który chcesz, aby sędziowie zauważyli od razu, i który chcesz aby dogłębnie przeanalizowali  

Zobacz zdjęcia elementów 3D

 • FOTOGRAFIA PAPIEROWA – FORMAT B1 707 x 1000 mm (70,7 x 100 cm), MAT, rozdzielczość MUSI wynosić 300 dpi. Prześlij na adres Organizatora Vellp Professional Beauty Expert ul. Mysłowicka 4/4, 40-486 Katowice, jedno zdjęcie w formie POSTERU, które w pełni oddaje Twoją interpretację tematu „FOLKLOR” . Czas na dostarczenie POSTERU masz do 15 kwietnia 2022 roku. Pamiętaj aby wydrukowany POSTER zabezpieczyć na czas wysyłki w papier, pudełko wraz z ochraniaczami na narożniki, folię, tak by nie uległ on uszkodzeniu w trakcie transportu.
 • VIDEO do 1 min. i max. 500MB. Filmy muszą być ogólne i ze zbliżeniem do elementów, które chcesz nam szczegółowo pokazać.

14. Praca konkursowa będzie oceniana:

formuła hybrydowa / POSTER: na podstawie przesłanych zdjęć, filmu oraz GALERII POSTERU B1 podczas prezentacji sędziom w trakcie trwania stacjonarnych mistrzostw podczas Targów BEAUTY FORUM by Cosmoprof w nowej lokalizacji: PTAK WARSAW EXPO, Al. Katowicka 62, Nadarzyn / k. Warszawy

formuła stacjonarna:

 • w dniu 18 września 2022 r. o godz. 14:00 – 14:15 podczas prezentacji przed sędziami w trakcie oceny sędziowskiej podczas Targów Beauty Forum by Cosmoprof w nowej lokalizacji Ptak Warsaw Expo, Al. Katowicka 62, Nadarzyn / k. Warszawy.
 • Uczestnik  o godz. 13:30 musi zająć miejsce na polu konkursowym w celu przygotowania modelki do oceny sędziowskiej.
 • Wszystkie elementy, którymi będzie charakteryzował modelkę wraz z paznokciami przygotowuje wcześniej, przed mistrzostwami.
 • Uczestnik musi zadbać o pełną dokumentację fotograficzną i wideo wykonanych przez siebie elementów w tym paznokci w celu potwierdzenia, że należą do niego i jest ich autorem.
 • w dniu 18 września 2022 r. o godz. 16:00 – 17:00 podczas GALI OGŁOSZENIA WYNIKÓW 8. NAILPRO POLAND na scenie Targów Beauty Forum by Cosmoprof w nowej lokalizacji  Ptak Warsaw Expo, Al. Katowicka 62, Nadarzyn / k. Warszawy

15. Prace będą oceniane na podstawie następujących kryteriów: oryginalność, kolor, kostium, projekt, efekt wizualny, balans, ogólne wrażenie, prezentacja, poziom trudności wykonania, realizacja tematu, przygotowany opis (kompletny i zrozumiały). Spójność tematu widoczna na wszystkich 10 paznokciach i modelce/modelu.

16. Projekty paznokci, które wygrały kiedyś w Nailpro Competitions, nie mogą być kopiowane. Organizator Nailpro Poland Competitions zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji uczestnika, jeżeli praca jest kopią prac wcześniejszych zwycięzców. Wszelkie wątpliwości związane z plagiatem będą rozstrzygane przez sędziów w zamkniętym gronie.

17. Wykorzystanie prac konkursowych wykonanych w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Stylizacji Paznokci NAILPRO POLAND (NAILPRO GLOBAL COMPETITIONS) do rejestracji w innych mistrzostwach stylizacji paznokci jest SUROWO ZABRONIONE pod rygorem DYSKWALIFIKACJI INDYWIDUALNEJ i DRUŻYNOWEJ w tym odebraniem TYTUŁÓW, zwrotem otrzymanych nagród rzeczowych i finansowych, z podaniem informacji do społeczności zrzeszonej w ramach projektu NAILPRO POLAND (NAILPRO GLOBAL COMPETITIONS). W przypadku kiedy uczestnik złamie tę zasadę zostanie wykluczony z udziału w całym turnieju Nailpro  CUP Europe Competitions na okres jednego roku.

Sędzia 1

Oryginalność – 5 punktów

– Projekt jest nowatorski (nowy i oryginalny)

– Projekt jest unikalny (różni się od innych wzorów, które widzieliśmy w przeszłości)

– Projekt jest zgodny z wytycznymi praw autorskich

Kolor – 10 punktów

– Kolory podkreślają projekt

– Kolory dopełniają się wzajemnie

Kostium – 10 punktów

– Kostium jest dopełnieniem tematu i grafiki

– Kostium jest kompletny i nie wymaga ulepszeń

– Kostium jest schludny, czysty i dobrze wykonany

– Kostium jest dobrze skonstruowany zgodnie z interpretacją tematu.

– Kostium jest dobrze przemyślany.

– Kostium jest kompletny z makijażem, farbą do ciała lub innymi akcesoriami

Projekt – 10 punktów

– Projekt wzmacnia temat

– Projekt jest całkowicie przemyślany

– Projekt w odbiorze jest fantastyczny. Coś niezwykłego, nie prostego.

– Zdobienie paznokci MUSI BYĆ przymocowane do paznokci

 

Sędzia 2

Zainteresowanie wizualne – 10 punktów

– Projekt przykuwa Twoją uwagę

– Projekt przykuwa uwagę

– Projekt nadal zwraca uwagę na nowe szczegóły

Saldo – 5 punktów

– Różne elementy projektu są dobrze wyważone, ani zbyt delikatne, ani zbyt masywne

– Balans projektu jest zgodny z częściami całego projektu

Ogólne wrażenie – 10 punktów

– Projekt robi doskonałe ogólne wrażenie

– Projekt jest kompletny i nie wymaga ulepszeń

Prezentacja – 5 punktów

– Zaprezentowanie projektu jest zgodne z wytycznymi Fantasy Nail Art

– Modelka stanowi doskonałą prezentację projektu

– W prezentacji zadbano o demonstracje paznokci

– Załączono opis prezentacji, który jest kompletny i zrozumiały

 

Sędzia 3

Złożoność – 10 punktów

– Projekt jest ambitny, wymaga umiejętności i wysiłku

– Projekt obejmuje wiele technik

Jakość wykonania – 10 punktów

– Ogólna jakość pracy świadczy o wybitnych zdolnościach artystycznych

– Wykonanie jest zadbane i czyste

Szczegółowość – 5 punktów

– Szczegóły projektu są czyste, jasne i precyzyjne

– Szczegółowość jest więcej niż wystarczająca dla projektu

– Szczegół wyjaśnia projekt, dodając mu głębszy wymiar

Motyw – 10 punktów

– Temat jest oczywisty i w pełni rozwinięty

– Temat jest kontynuowany na wszystkich 10 paznokciach

– Projekt wzmacnia motyw

 

Skala oceny 10 pkt

10 Bez skazy
9 Praktycznie idealny
8 Bardzo dobry
7 Dobry
6 Nieco powyżej średniej
5 Średni
4 Poniżej przeciętnej
3 Słabo
2 Bardzo słabo
1 Jest niedopuszczalny

KOSZT UDZIAŁU

W roku 2022 opłaty za uczestnictwo w wydarzeniach wynosi:

NAILPRO YOUNG POLAND 23-24.04.2022

50PLN Opłata rejestracyjna jednorazowo naliczana podczas rejestracji.

250PLN Koszt udziału w jednej konkurencji.

Ceny zawierają podatek VAT 23%.

W sytuacji rezygnacji Uczestnika z udziału w Nailpro Young Poland, Organizator nie dokonuje zwrotu opłaty rejestracyjnej oraz kosztów udziału w poszczególnych konkurencjach.

______________________________________

RABATY

10% przy udziale od 3 do 9 konkurencji

15% przy udziale od 10-15 konkurencji

_______________________________________

8. NAILPRO POLAND 17-18.09.2022

50PLN Opłata rejestracyjna jednorazowo naliczana podczas rejestracji.

280PLN Koszt udziału w jednej konkurencji dla weteranów / veteran

230PLN Koszt udziału w jednej konkurencji dla początkujących / novice

250PLN Koszt udziału w jednej konkurencji bez podziału na początkujących i weteranów

Ceny zawierają podatek VAT 23%.

Uczestnik jest zobowiązany do uiszczenia opłaty za udział w wybranych konkurencjach wraz z jednorazową opłatą rejestracyjną w terminie do 7 dni roboczych od daty złożenia zgłoszenia / rejestracji udziału w wydarzeniu przy pomocy dedykowanego formularza rejestracyjnego umieszczonego na www.nailpropoland.com/rejestracja/ .

Brak dokonanej opłaty w terminie skutkować będzie anulowaniem dokonanego przez Uczestnika zgłoszenia/rejestracji.

W sytuacji rezygnacji Uczestnika z udziału w 8. Nailpro Poland, Organizator nie dokonuje zwrotu opłaty rejestracyjnej oraz kosztów udziału w poszczególnych konkurencjach.

______________________________________

RABATY

10% przy udziale od 3 do 7 konkurencji

15% przy udziale od 8 do 17 konkurencji

_______________________________________

 

WAŻNA INFORMACJA!!!

Styliści mogą uczestniczyć w mistrzostwach Nailpro Poland 2022 jedynie będąc w pełni zdrowym, nie mając w dniu mistrzostw ani w ciągu 14 dni poprzedzających pozytywnego wyniku testu ani objawów charakterystycznych dla zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, nie przebywając na kwarantannie ani w izolacji. Gdyby wymagały tego przepisy prawa lub zarządzenie organizatora na terenie mistrzostw może obowiązywać obowiązek noszenia maseczek, dezynfekcji rąk w wymaganych miejscach lub inne wymagania sanitarne.

 

PAMIĘTAJ!!!

W sytuacji rezygnacji uczestnika z udziału w wydarzeniach mistrzowskich NAILPRO POLAND COMPETITIONS: NAILPRO YOUNG POLAND & 8. NAILPRO POLAND, Organizator nie dokonuje zwrotu poniesionych kosztów.

Organizator nie ponosi kosztów opłat bankowych z tytułu wpłat walutowych.

Podane ceny zawierają podatek VAT 23%

 

NAGRODY

Laureaci wydarzeń Nailpro Poland 2022 otrzymują:

 

NAILPRO YOUNG POLAND 23-24.04.2022

 1. miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, puchar
 2. miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, puchar
 3. miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, puchar

TOP YOUNG MASTER – puchar, dyplom, nagroda pieniężna 2500PLN, autoklaw enbio, bezpłatny udział we wrześniowym 8. Nailpro Poland

TOP YOUNG TEAM – puchar dla TEAM’u, medal dla 10 najlepszych uczestników/stylistów, dyplom, nagroda rzeczowa

TOP EDUCATOR NAILPRO POLAND – trofeum, dyplom, nagroda pieniężna 5000PLN, roczne zapotrzebowanie na dezynfekcję od marki ECOLAB

 

______________________________________

 

8. NAILPRO POLAND 17-18.09.2022

POCZĄTKUJĄCY

 1. miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, puchar
 2. miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, puchar
 3. miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, puchar

WETERANI

 1. miejsce – nagrodę pieniężną 400 PLN, nagrodę rzeczową, dyplom, puchar
 2. miejsce – nagrodę pieniężną 350 PLN, nagrodę rzeczową, dyplom, puchar
 3. miejsce – nagrodę pieniężną 280 PLN, nagrodę rzeczową, dyplom, puchar

BEZ PODZIAŁU

 1. miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, medal
 2. miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, medal
 3. miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, medal

TOP MASTER – nagroda pieniężna 5000 PLN, autoklaw enbio S, bezpłatny udział w grudniowym Nailpro Europe, dyplom, puchar

TOP TEAM – puchar dla TEAM’u, medal 10 najlepszych uczestników/stylistów, dyplom

TOP EDUCATOR NAILPRO POLAND – nagroda pieniężna 5000 PLN, dyplom, puchar, roczne zapotrzebowanie na dezynfekcję od marki ECOLAB / wyłonienie laureata podczas 2. Nailpro Young Poland w 2023 roku (suma puntów 8.Nailpro Poland 2022 + 2.Nailpro Young Poland 2023)

 

______________________________________

Laureatom nie przysługuje prawo do zastrzeżenia szczególnych właściwości nagrody, w tym terminu jej wykorzystania, ani do otrzymania ekwiwalentu pieniężnego za rzeczową część nagrody.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości odebrania nagrody z przyczyn leżących po stronie Laureata.

Zgodnie z art.30 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT nagrody pieniężne uzyskane w konkursach są opodatkowane wg ryczałtowej stawki 10% wartości nagrody. Zgodnie z w/w przepisami podatkowymi, Organizator mistrzostw przed wydaniem nagrody pieniężnej Laureatowi, potrąci kwotę stanowiącą 10% jej wartości, która zostanie wpłacona na konto Urzędu Skarbowego w Mysłowicach.