O konkursie

HISTORIA NAILPRO

Sięgnijmy do korzeni mistrzostw, czyli do 1971 roku, w którym powstało największe konkursowe imperium na świecie. Wszystko zaczęło się w Kalifornii – najbardziej rozpoznawalnym rejonie świata, w miejscu, będącym głównym ośrodkiem amerykańskiej korporacji wydawniczej Creative Age Publication założonej przez Deborah Carver.

Creative Age to synergia profesjonalistów z przemysłem kosmetycznym, publikująca nagradzane czasopisma NAILPRO, Beauty Lanchpad, The Colorist, Beauty Store Business, DAYSPA, Medesthetics, MAN i Eye Lash. Creative Age zarządza ponad 2,5 milionami aktywnych i bardzo zaangażowanych profesjonalistów na swoich kontach mediów społecznościowych. Wydawane magazyny obsługują wszystkie segmenty profesjonalnego rynku kosmetycznego, począwszy od gabinetów stylizacji paznokci, poprzez kosmetyczne, fryzjerskie, day spa, uzdrowiska medyczne, hotele spa, centra odnowy biologicznej, studia makijażu klasycznego i permanentnego, rzęs, szkoły, punkty sprzedaży profesjonalistom, dystrybutorów, na producentach kończąc. W 1990 roku Deborah na nowo zdefiniowała Creative Age, jako wiodące źródło wiedzy dla profesjonalnej branży kosmetycznej. Z biegiem lat firma Creative Age zdobyła liczne nagrody, w tym 22 Maggies i ABBY, 3 Ozzies, 10 certyfikatów doskonałości oraz nagrodę Intercoiffure Press. Doborah jest także laureatką prestiżowej nagrody City of Hope’s 2018 of life Award Honoree.

Od samego początku NAILPRO stanowiło prawdziwą potęgę, stawiającą na profesjonalizm i niepowtarzalność konkurencji, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów edukacji. Projekt zdobył światowe uznanie w ponad 100 krajach, co zostało docenione przez niekwestionowaną ikonę branży stylizacji paznokci – Toma Holcomba.

Tom Holcomb był dziesięciokrotnym mistrzem świata, pięciokrotnym mistrzem Japonii i dwukrotnym międzynarodowym championem w Monachium i Düsseldorfie. W trakcie swojej kariery był związany z różnymi producentami, w tym z Premium Nail Product (pierwsza nazwa marki to Tom Holcomb Nail Product), Galaxy Nail Products, EZ Flow i Entity Beauty.

Tom Holcomb był innowatorem, kreatorem i pasjonatem branży. Choć zmarł przedwcześnie w roku 2011 mając zaledwie 45 lat stworzył punkt odniesienia dla perfekcyjnego stylizowanego paznokcia. Do chwili obecnej punkt ten uznawany jest za standard doskonałości umiejętności stylisty paznokci.

Jak mówi Jewell Cunningham – Globalny Dyrektor NAILPRO, „Kiedy sędziowie NAILPRO oceniają stylizacje paznokci mają na myśli zasady i standardy ustanowione przez Toma”. “Tom wiedział, że jest dobry, nawet wspaniały, ale zawsze czuł, że może być lepszy. My, w NAILPRO jesteśmy wdzięczni jego rodzinie, która udzieliła nam wyłącznej zgody na upamiętnienie jego dziedzictwa”.

NAILPRO GLOBAL NAIL COMPETITIONS to amerykański sen, który jest w zasięgu pędzla także dla stylistów z Europy od 2014 roku. Na czele projektu w Europie  stoi Viktoriia Klopotova (Ukraina), międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokci, ceniona autorka branżowych publikacji, uczennica i przyjaciółka Toma Holcomba, a obecnie partner Creative Age.

NAILPRO to projekt nie tuzinkowy. Jedyny w swoim rodzaju i zapewniający każdemu pasjonatowi stylizacji paznokci kreatywne rozwiązania z przysłowiowym “pazurem”. Nieustannie rozwija innowacyjne, rewolucjonizujące rynek konkurencje, które zachęcają stylistów do przekraczania własnych granic i osiągania zupełnie nowego poziomu kreatywności i artystycznego rozwoju.

Vellp Professional Beauty Expert od 2015 roku organizuje światowe mistrzostwa NAILPRO GLOBAL NAIL COMPETITIONS w Polsce. Zdobywając doświadczenie w organizacji krajowych mistrzostw Fantasmagorie (2007-2014) zostaliśmy docenieni i wyróżnieni bliską współpracą z Viktorią Klopotovą, Jewell Cunningham i Deborah Carver. Duma nas rozpiera, że właśnie MY jesteśmy częścią tego projektu mając bezpośredni wpływ na jego kreację i rozwój. Jesteśmy już jego historią.

MISTRZOSTWA NAILPRO POLAND

odbywają się w ramach Nailpro Global Nail Competitions Europe 2020/2021

OGÓLNE WARUNKI MISTRZOSTW

Mistrzostwa Nailpro Poland są integralną częścią turnieju Nailpro CUP Europe Competitions, który swoim zasięgiem obejmuje 10 krajów europejskich, w tym Polskę, Czechy, Chorwację, Bułgarię, Litwę, Słowację, Ukrainę, Grecję, Serbię i Rumunię oraz Nailapalozza On-Line.

Mistrzostwa otwarte są dla wszystkich specjalistów branży paznokciowej, którzy posiadają uprawnienia i kwalifikacje do świadczenia usług stylizacji paznokci. Początkujący, mistrzowie i weterani z krajów, w których ten rodzaj działalności nie podlega licencjonowaniu/uprawnieniom, mogą również wziąć w nich udział. Organizatorzy zastrzegają sobie jednak prawo do przedstawienia przez uczestnika kwalifikacji / uprawnień potwierdzających ukończenie profesjonalnego szkolenia stylizacji paznokci.

EWA ŻABIŃSKA - LUBOWIECKA

Organizator & Dyrektor Nailpro Poland

Projekt NAILPRO GLOBAL NAIL COMPETITIONS POLAND to dla mnie przede wszystkim relacje i ludzie.

To dzięki wiedzy, doświadczeniu i pasji osób, które współtworzą każdą kolejną edycję – wydarzenie spełnia swoją misję i cel – szerzenia wiedzy na temat profesjonalnego podejścia do stylizacji paznokci. Projekt wyróżnia wysoki poziom merytoryczny oraz innowacyjne kategorie konkursowe.

TRENUJESZ – TWORZYSZ – WYGRYWASZ

Spotkajmy się! 26 – 27.09.2020 Warszawa

Ogólne Warunki Uczestnictwa w mistrzostwach stylizacji paznokci NAILPRO POLAND.

Uczestnicy mają prawo do uczestniczenia w więcej niż jednym konkursie. Odpowiedzialność za uczestnictwo i rejestrację w poszczególnych konkursach ponosi uczestnik. Organizator nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy uczestnik nie pojawi się na konkursie. W przypadku braku pełnej opłaty: opłata rejestracyjna + opłata za udział w poszczególnych konkursach – rejestracja nie jest możliwa i skutkuje brakiem możliwości udziału w konkursach mistrzostw Nailpro Poland.

Uczestnicy muszą zadeklarować swoje doświadczenie : weteran / mistrz / początkujący podczas rejestracji z wyjątkiem KONKURENCJI bez podziału.

POCZĄTKUJĄCY uczestnik w konkurencjach artystycznych to stylista, który nigdy nie startował w jakichkolwiek mistrzostwach na świecie lub startował i nie zajął pierwszego / drugiego/ trzecia miejsca w kategoriach artystycznych takich jak: TIPS BOX: Gel Paint Hand Painted Nail Art, Acrylic Paint Hand Painted Nail Art, Mixed Media, 3D Nail Art; FANTASY NAIL ART

POCZĄTKUJĄCY uczestnik w konkurencjach technicznych to stylista, który nigdy nie startował w jakichkolwiek mistrzostwach na świecie lub startował i nie zajął pierwszego / drugiego / trzecie miejsca w kategoriach technicznych, potocznie zwanych pink & white, red & white: Salon Success, On My Own, Sculptured Nail, 3 In One,  FiveStyle Sculptured Nail, Perfect Match, FreeStyle Sculptured Nail lub kategoriach techniczno – artystycznych: Extreme Stiletto Design, Frech Twist.

POCZĄTKUJĄCY uczestnik w konkurencjach techniczno – artystycznych to stylista, który nigdy nie startował w jakichkolwiek mistrzostwach na świecie lub startował i nie zajął pierwszego / drugiego / trzecie miejsca w kategoriach technicznych lub techniczno – artystycznych, potocznie zwanych pink & white, red & white: Salon Success, On My Own, Sculptured Nail, 3 In One, French Twist, Extreme Stiletto Design, FiveStyle Sculptured Nail, Perfect Match, FreeStyle Sculptured Nail.

MISTRZ w konkurencjach artystycznych to stylista, który w jakichkolwiek mistrzostwach na świecie zajął drugie lub trzecie miejsce w kategoriach artystycznych takich jak: TIPS BOX: Gel Paint Hand Painted Nail Art, Acrylic Paint Hand Painted Nail Art, Mixed Media, 3D Nail Art; FANTASY NAIL ART.

MISTRZ w konkurencjach technicznych to stylista, który w jakichkolwiek mistrzostwach na świecie zajął drugie lub trzecie miejsce w kategoriach technicznych, potocznie zwanych pink & white, red & white: Salon Success, On My Own, Sculptured Nail, 3 In One, FiveStyle Sculptured Nail, Perfect Match, FreeStyle Sculptured Nail lub kategoriach techniczno – artystycznych: Extreme Stiletto Design, Frech Twist.

MISTRZ w konkurencjach techniczno – artystycznych to stylista, który w jakichkolwiek mistrzostwach na świecie zajął drugie lub trzecie miejsce w kategoriach technicznych lub techniczno – artystycznych, potocznie zwanych pink & white, red & white: Salon Success, On My Own, Sculptured Nail, 3 In One, French Twist, Extreme Stiletto Design, FiveStyle Sculptured Nail, Perfect Match, FreeStyle Sculptured Nail.

WETERAN w konkurencjach artystycznych to stylista, który w jakichkolwiek mistrzostwach na świecie zajął pierwsze miejsce w kategoriach artystycznych takich jak: TIPS BOX: Gel Paint Hand Painted Nail Art, Acrylic Paint Hand Painted Nail Art, Mixed Media, 3D Nail Art; FANTASY NAIL ART.

WETERAN w konkurencjach technicznych to stylista, który w jakichkolwiek mistrzostwach na świecie zajął pierwsze miejsce w kategoriach technicznych, potocznie zwanych pink & white, red & white: Salon Success, On My Own, Sculptured Nail, 3 In One, FiveStyle Sculptured Nail, Perfect Match, FreeStyle Sculptured Nail lub lub kategoriach techniczno – artystycznych: Extreme Stiletto Design, Frech Twist.

WETERAN w konkurencjach techniczno – artystycznych to stylista, który w jakichkolwiek mistrzostwach na świecie zajął pierwsze miejsce w kategoriach technicznych lub techniczno – artystycznych, potocznie zwanych pink & white, red & white: Salon Success, On My Own, Sculptured Nail, 3 In One, French Twist, Extreme Stiletto Design, FiveStyle Sculptured Nail, Perfect Match, FreeStyle Sculptured Nail.

Uczestnicy konkurencji BEZ PODZIAŁU na weteranów, mistrzów i początkujących startują razem w jednym czasie na polu konkursowym: Soak – Off Gel Application, Soak – Off Gel Nail Art, Chrome / Stamping, Tip Overlay Relay, It’s All About The Blong!, Soak – Off Gel Nail Art – The Other Side Rules “Black & White”.

Jeżeli uczestnik nie jest pewny do jakiego poziomu przynależy prosimy o kontakt pod nr. 605 907 705, e-mail: rejestracja@nailpropoland.com

Sculptured Nail
Konkurencja na modelce. Wykonanie stylizacji na obu dłoniach – modelowanie paznokci w stylu konkursowym z podkreśleniem obłączka. Podział na weteranów, mistrzów i początkujących. Konkurencja dla żelu i akrylu w osobnym czasie. Czas wykonania – 2,5 godz. na dwie dłonie.

Salon Success
Konkurencja na modelce. Wykonanie stylizacji na obu dłoniach – modelowanie paznokci w stylu salonowym przy użyciu kamuflażu, przeźroczystego oraz białego do wymodelowania wolnego brzegu. Podział na weteranów, mistrzów i początkujących. Konkurencja dla żelu i akrylu. Konkurencja na tipsie lub szablonie. Czas wykonania – 1 godz. 30 min. na dwie dłonie.

On My Own
Konkurencja indywidualna – modelowanie salonowego frenchu na sobie. Wykonanie stylizacji na jednej dłoni. Podział na weteranów, mistrzów i początkujących. Konkurencja dla żelu i akrylu. Konkurencja na tipsie lub szablonie. Czas wykonania– 1 godz. 30 min. na jedną dłoń.

3 In One
Konkurencja indywidualna – modelowanie french na modelce zgodnie z Sculptured Nail, Tip & Overlay Rules, Perfect Match. Wykonanie stylizacji na dwóch dłoni. Podział na weteranów, mistrzów i początkujących. Konkurencja dla żelu w edycji 2020/2021. Konkurencja na tipsie i szablonie. Czas wykonania– 2 godz. 30 min. na dwie dłonie.

FiveStyle Sculptured Nail
Konkurencja indywidualna – modelowanie french na modelce – jedna dłoń – 5 kształtów. Wykonanie stylizacji na jednej dłoni. Podział na weteranów, mistrzów i początkujących. Konkurencja dla żelu i akrylu. Konkurencja na szablonie. Czas wykonania– 2 godz. na jedną dłoń.

FreeStyle Sculptured Nail
Konkurencja indywidualna – modelowanie french w kształcie “Butterfly” na modelce. Wykonanie stylizacji na jednej dłoni. Podział na weteranów, mistrzów i początkujących. Konkurencja dla żelu i akrylu. Konkurencja na szablonie. Czas wykonania– 2 godz. 30 minut na jedną dłoń.

Perfect Match
Konkurencja indywidualna – modelowanie french na modelce. Wykonanie stylizacji na dwóch dłoni. Jedna dłoń na tipsie w stylu Tip & Overlay, druga dłoń na szablonie w stylu Sculptured Nail – obie oceniane zgodnie z Perfect Match 3 w 1.  Podział na weteranów, mistrzów i początkujących. Konkurencja dla żelu i akrylu. Konkurencja na szablonie. Czas wykonania– 1 godz. 30 minut na dwie dłonie.

Acrylic Paint Hand Painted Nail Art “………………………………”.                       Ręczne malowanie tipsów w box’ach. Podział na początkujących, mistrzów i weteranów.

Gel Paint Hand Painted Nail Art “Rajski ptak”.
Ręczne malowanie tipsów w box’ach. Podział na początkujących, mistrzów i weteranów.

Mixed Media  “……………………………………………………….”.
Ręczne wykonanie zdobienia na tipsach w box’ach. Podział na początkujących, mistrzów i weteranów.

3D Nail Art  “……………………………………………………….”.
Ręczne wykonanie zdobienia na tipsach w box’ach. Podział na początkujących, mistrzów i weteranów.

Fantasy Nail Art  “Meksykańska fiesta”.
Stylizacja przestrzenna paznokci obejmująca włosy, makijaż, strój w którym zostanie zaprezentowana modelka. Podział na początkujących, mistrzów i weteranów.

Extreme Stiletto Design “French 3D”.
Konkurencja na modelce. Konkurencja techniczno – artystyczna  z podziałem na weteranów, mistrzów i początkujących. Konkurencja dla żelu i akrylu. Praca tylko na szablonie. Konkurs polega na wykonaniu modelowania ekstremalnej długości sztyletu na jednej dłoni. Czas wykonania– 2 godz. na jedną dłoń

Twist French.
Konkurencja na modelce. Konkurencja – artystyczna  z podziałem na weteranów, mistrzów i początkujących. Stylizacja dekoracyjnego, klasycznego, biało-różowego frenchu na jednej dłoni. Konkurencja dla żelu i akrylu. Konkurencja na tipsie lub szablonie. Czas wykonania – 1 godz. 30 min. na jedną rękę.

SOAK OFF GEL APPLICATION
Konkurencja bez podziału na weteranów, mistrzów i początkujących. Wykonanie stylizacji na obu dłoniach – praca na modelce. Uczestnicy mają 30 minut na wykonanie manicure soak-off na paznokciach dwóch dłoni. Materiał stosowany wyłącznie na naturalnych paznokciach.

SOAK OFF GEL NAIL ART “Rysunek żurnalowy”
Konkurencja bez podziału na weteranów, mistrzów i początkujących. Wykonanie stylizacji zgodnie z tematem na jednej dłoni – praca na modelce. Zawodnicy mają 1 godzinę, na wykonanie stylizacji na 5 paznokciach jednej dłoni ( o ile nie zaznaczono inaczej w harmonogramie dziennym ) przy użyciu żeli soak – off. Stylizacja musi być wykonana tylko na naturalnych paznokciach.

It’s All About the Bling!
Konkurencja bez podziału na weteranów, mistrzów i początkujących. Wykonanie stylizacji na jednej ręce (jeśli nie zgłoszono inaczej) – praca na modelce. Uczestnicy mają 45 minut na wykonanie zdobienia. Należy podać wykaz używanych produktów do zdobienia w ciągu dnia konkursowego lub przed samą konkurencją.

Chrome / Stamping – Turn In Only
opis dostępny z dniem 10.03.2020

Tip Relay
opis dostępny z dniem 10.03.2020

Soak – Off Gel Nail Art – The Other Side Rules
opis dostępny z dniem 10.03.2020

Foil Embossed Elegance Nail Art
opis dostępny z dniem 10.03.2020

Zapoznaj się z nimi. TO JEST WAŻNE! Jeśli masz pytania - skontaktuj się z nami.

Aktualizacja 15.04.2020

Kochani ❤️

w związku ze stanem epidemii w Polsce i wynikającym z tego faktu licznym obostrzeniom i regulacjom, które przyczyniły się do kryzysu w branży, w zaplanowanej 6. edycji mistrzostw Nailpro Poland nastąpi zmiana honorowania laureatów, o czym informuję Was z bólem serca.

Brak ustawowego terminu powrotu do regularnego trybu, obowiązków i działalności objętych obecnie zakazem jest dla mnie jako organizatora dzisiaj bardzo dużym wyzwaniem, jednak z nadzieją i wiarą patrzę w przyszłość.

Wierzę, iż razem solidarnie przetrwamy ten trudny czas i już niedługo spotkam się z Wami na największych branżowych targach Beauty Forum w Warszawie.

Życzę Wam przede wszystkim zdrowia i wytrwałości, w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Z wyrazami szacunku,
Ewa Żabińska – Lubowiecka
Dyrektor Nailpro Poland

 

Aktualizacja 06.04.2020

Kochani!❤️

Vellp Professional Beauty Expert informuje, iż w związku ze stanem epidemii w Polsce, ogłoszoną przez World Health Organization (WHO) pandemią koronawirusa SARS-Cov-2, lokalnym i globalnym wzrostem liczby chorych na COVID-19, a także wynikającym z tego faktu obostrzeniom i regulacjom, zaplanowane na 16-17 maja 2020 roku 6. Mistrzostwa Nailpro Poland Competitions nie będą mogły być zorganizowane w powyższym terminie.

Obligatoryjne zamknięcie podmiotów usługowych branży beauty, oraz zakaz zgromadzeń, obowiązują do odwołania, czyli najprawdopodobniej do momentu wyciszenia epidemii w Polsce. Powrót do regularnego trybu, obowiązków i działalności objętych obecnym zakazem sektorów gospodarczych, będzie dla nas jako organizatorów oznaczał możliwość przeprowadzenia mistrzostw, gromadzących kilkaset osób w bezpiecznych warunkach.

Z nadzieją i wiarą, iż razem solidarnie przetrwamy ten trudny czas i już niedługo spotkamy się z Wami, informujemy niniejszym o przesunięciu 6.Nailpro Poland Etap1 Warszawa Beauty Forum na 26-27 września 2020 roku.

Wierzymy, że organizowane przez nas mistrzostwa, bedą nie tylko inauguracją sezonu 2020/2021, ale wydarzeniem symbolizującym odrodzenie i zjednoczenie branży.

Choć obecne restrykcje zapowiadane były na okres kilku tygodni, jesteśmy przekonani, iż decyzja o przesunięciu mistrzostw na wrzesień, jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich uczestników imprezy, zarówno Stylistów jak i Modelek.

Wierzymy, iż nasza decyzja o reorganizacji harmonogramu 6. polskiej edycji Światowych Mistrzostw Nailpro Competitions, spotka się z pełną akceptacją uczestników.

Życząc Państwu przede wszystkim zdrowia i wytrwałości, w tym trudnym dla wszystkich czasie, z wyrazami szacunku

Ewa Żabińska – Lubowiecka
Dyrektor Nailpro Poland

 

 

❤️

 

Aktualizacja 04.03.2020

Kochani!❤️

Nastąpiła zmiana terminu 33. Targi Beauty Forum (official) na 16-17 maja 2020r. a tym samym pierwszego etapu mistrzostw Nailpro Poland roku konkursowego 2020/2021, ponieważ zdrowie i poczucie bezpieczeństwa to ważne wartości, które stawiamy na pierwszym miejscu.

To co najważniejsze:
☑️ w harmonogramie zmienia nam się data mistrzostw https://www.facebook.com/events/555705881945362/
☑️ konkurencja Fantasy Nail Art “Meksykańska fiesta” ponowie dostępna – zapraszamy do udziału
☑️ ostatnie wolne miejsca w konkurencji Soak – Off Gel Nail Art “Rysunek żurnalowy” – zapraszamy do udziału
☑️ ostatnie wolne miejsca w konkurencji Extreme Stiletto Design “French 3D” – zapraszamy do udziału

Dziękujemy za wyrozumiałość i wsparcie jakie do nas napływa. Jesteście cudowni! To bardzo wiele dla nas znaczy.

Nailpro Poland Team!❤️

 

Aktualizacja 01.01.2020

Styliści wchodzący w skład TEAMu, którzy chcą wziąć udział w konkurencji drużynowej Team Challenge, muszą zgłosić swoją przynależność w trakcie rejestracji. Liczba stylistów wchodząca w skład TEAMu jest nieograniczona, ale do punktów zespołu trafią tylko oceny stylistów z TOP10. Jeśli uczestnik dołącza do zespołu lub zmienia go w trakcie roku konkursowego, punkty uzyskane przez uczestnika w poprzednich konkursach pozostaną w zespole, którego był członkiem.

Uczestnicy, którzy uczestniczą jako TEAM profesjonalnej marki (producenta) produktów do stylizacji paznokci, powinni stosować produkty tylko z etykietą producenta, z wyjątkiem narzędzi.

Styliści wchodzący w skład TEAMu, którzy chcą wziąć udział w konkurencji drużynowej Team Challenge, muszą zgłosić swoją przynależność w trakcie rejestracji. Liczba stylistów wchodząca w skład TEAMu jest nieograniczona, ale do punktów zespołu trafią tylko oceny stylistów z TOP10. Jeśli uczestnik dołącza do zespołu lub zmienia go w trakcie roku konkursowego, punkty uzyskane przez uczestnika w poprzednich konkursach pozostaną w zespole, którego był członkiem.

Uczestnicy, którzy uczestniczą jako TEAM profesjonalnej marki (producenta) produktów do stylizacji paznokci, powinni stosować produkty tylko z etykietą producenta, z wyjątkiem narzędzi.

KOSZT UDZIAŁU*

Opłata za uczestnictwo w konkurencji wynosi:

ETAP1 – do 31 stycznia 2020 / po 31 stycznia 2020
200PLN / 250PLN Weteran / Veteran
170PLN / 220PLN Mistrz / Master
150PLN / 200PLN Początkujący / Novice

ETAP2 – do 31 lipca 2020 / po 31 lipca 2020
200PLN / 250PLN Weteran / Veteran
170PLN / 220PLN Mistrz / Master
150PLN / 200PLN Początkujący / Novice

ETAP3 – do 31 lipca 2021 / po 31 lipca 2021
200PLN / 250PLN Weteran / Veteran
170PLN / 220PLN Mistrz / Master
150PLN / 200PLN Początkujący / Novice

Opłata rejestracyjna 50PLN jednorazowo automatycznie doliczana przy zgłoszeniu.

WAŻNE!!! Dokonane opłaty nie podlegają zwrotowi. Organizator nie ponosi kosztów opłat bankowych z tytułu wpłat walutowych.

**Ceny zawierają podatek VAT 23% 

Wszystkie konkursowe stylizacje paznokci / tips boxy , które uczestnik wykonuje w ramach mistrzostw Nailpro Poland Competitions muszą należeć do uczestnika i być wykonywane wyłącznie przez niego / przez stylistę zarejestrowanego w systemie Nailpro Poland Competitions w ramach danego konkursu. W przypadku kiedy uczestnik złamie tę zasadę zostanie wykluczony z udziału w całym turnieju Nailpro CUP  Eastern Europe Competitions na okres jednego rok.

Wszystkie konkursowe stylizacje muszą być wykonane podczas trwania danego konkursu, na polu konkursowym, z wyjątkiem szczególnych przypadków wskazanych w regulaminie (tips box). W przypadku kiedy uczestnik złamie tę zasadę zostanie wykluczony z udziału w całym turnieju Nailpro CUP  Eastern Europe Competitions na okres jednego rok.

Organizator zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji uczestnika/uczestników lub modelki/modelek oraz do odjęcia im punktów za złamanie regulaminu mistrzostw Nailpro Poland Competitions, bez względu na naruszenie, czy miało ono miejsce przed mistrzostwami lub w ich trakcie. W przypadku, gdy naruszenie zostanie ujawnione po otrzymaniu nagród i wyróżnień, zdyskwalifikowany uczestnik zobowiązany jest zwrócić wszystkie otrzymane nagrody i tytuły organizatorowi Nailpro Poland Competitions. Uczestnik taki zostanie dodatkowo wyeliminowany z mistrzostw Nailpro CUP Eastern Europe Competitions na okres jednego roku kalendarzowego.

Za prawidłowe zrozumienie regulaminu mistrzostw Nailpro CUP  Poland Competitions oraz obowiązujących w nich zasad i reguł w czasie trwania poszczególnych konkursów, odpowiadają tylko i wyłącznie sami uczestnicy. Uczestnicy odpowiadają za prawidłowe przygotowanie modelek i ich zachowania podczas trwania poszczególnych konkursów.

Uczestnik przyjeżdża na wyznaczoną godzinę do miejsca gdzie odbywać się będą mistrzostwa. Uczestnik, który nie stawi się na wyznaczoną godzinę konkursu nie będzie miał możliwości w nim udziału. Uczestnicy proszeni są o przybycie co najmniej 20 minut przed rozpoczęciem konkurencji w której będą brać udział celu przygotowania stanowiska pracy. Rejestracja uczestników odbywa się w każdym dniu konkursowym wg podanego Harmonogramu. Prace kategorii zaocznych, tzw. tips boxów można dostarczyć do organizatora Nailpro Poland Competitions przez osoby trzecie w wyznaczonym do tego czasie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za prace przyniesione przez osoby trzecie.

Uczestnik zobowiązany jest do zapewnienia sobie modelek do konkurencji w której są one wymagane. Osoby, które pełnią rolę modeli muszą być pełnoletnie, ukończone 18 lat. Jeśli modelka nie ma ukończonych 18 lat, musi przedstawić zgodę rodziców lub zapewnić ich obecność podczas trwania konkursu. Na prośbę organizatora modelka jest zobowiązana do przedstawienia dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego jej pełnoletność.

Stylizacje konkursowe wykonywane sa tylko i wyłącznie na żywych modelkach / nie dozwolę stosowanie sztucznych palców lub dłoni.

Uczestnik zobowiązany jest do zapewnienia sobie niezbędnych materiałów i narzędzi do pray, w tym lampy UV / LED / CCFL (jeśli regulamin tak określa). Do konkursu mogą być użyte tylko profesjonalne produkty. Organizator niedopuszcza stosowanie produktów typu „no name”.

Przed każdym konkursem podczas odprawy zastaną przypomniane najważniejsze zasady  / reguły danej konkurencji na 5-15 minut przed jej rozpoczęciem.

Podczas odprawy nie wolno wykonywać jakichkolwiek czynności na modelkach i dotykać materiałów. Naruszenie tej zasady skutkować będzie dyskwalifikacją.

Na początku konkursu uczestnik powinien umieścić wszystkie narzędzia i materiały potrzebne do pracy na stole. Futerały i torby muszą być zamknięte. Zabrania się podnoszenia czegokolwiek z podłogi na stół roboczy po rozpoczęciu konkursu bez zgody i obecności sędziów technicznych.

Podczas konkursu modelka nie może wspomagać uczestnika w żaden sposób. Modelka nie powinna usuwać pyłu, lizać paznokci podczas zawodów, aż do zakończenia prac związanych z oceną. Jeśli sędzia techniczny zauważy naruszenie regulaminu, przekazuje tę informację do dyrektora mistrzostw. Po ocenie sytuacji jaka miała miejsce dyrektor mistrzostw zdecyduje, czy nastąpi dyskwalifikacja uczestnika za niedopuszczalne zachowania modelki.

Szablony/formy muszą być profesjonalne i papierowe. Nie dopuszcza się stosowania metalowych form bądź czegokolwiek przypominającego metal. Niezastosowanie się do tej zasady będzie przyczyną dyskwalifikacji uczestnika.

Miski do obmywania paznokci z pyłu muszą być przeźroczyste lub plastikowe bez żadnych dodatków w środku: kamieni, muszelek itp.

Wszystkie zakazane materiały lub narzędzia znajdujące się na stole roboczym zostaną skonfiskowane. Uczestnik, który naruszy zasady, może zostać zdyskwalifikowany przez organizatora.

Skonfiskowane materiały i narzędzia zostaną zwrócone uczestnikowi na jego wniosek tuż po ceremonii wręczenia nagród.

Po rozpoczęciu konkursu uczestnicy i modelki nie mogą opuszczać miejsca konkursowego bez zgody sędziów technicznych mistrzostw. Naruszenie tej zasady będzie skutkować dyskwalifikacją.

Gdy tylko sędzia techniczny ogłosi koniec konkursu, uczestnik zobowiązany jest natychmiast zaprzestać pracy, odłożyć wszystkie materiały i narzędzia i odejść od stołu oraz wyjść poza miejsce konkurencji. Uczestnicy nie mogą dotykać rąk modelki do momentu oceny sędziów. Naruszenie tej zasady będzie skutkować dyskwalifikacją.

Gdy sędzia techniczny ogłosi koniec konkursu, modelka powinna wstać i postępować zgodnie z jego instrukcjami. Modelka nie może opuścić pola konkursowego podczas konkursu. Naruszenie tej zasady będzie skutkować dyskwalifikacją.

Podczas oceny sędziów modelki nie mogą rozmawiać z sędziami oraz między sobą.

Modelki nie mogą mieć biżuterii (palce, nadgarstki itd.) i zegarków. Za naruszenie tej zasady sędziowie mają prawo odjąć 5 punktów z klasyfikacji ogólnej. Zasada ta nie ma zastosowania do kategorii Fantasy Nail Art.

Modelkom zabrania się dotykać, podnosić i przesuwać kotary między nimi a przestrzenią sędziowską.

Uczestnicy nie mogą przebywać w obszarze sędziowskim ani w jego pobliżu. Za naruszenie tej zasady grozi dyskwalifikacja.

Sędziowie techniczni informują uczestników o konieczności posprzątania stanowiska pracy do kolejnej konkurencji i wyrzuceniu wszystkich niezbędnych i zużytych produktów / materiałów do kosza. Każde stanowisko pracy wyposażone jest w kosz z workiem na śmieci. Po posprzątaniu stanowiska konkursowego uczestnik opuszcza pole konkursowe.

Organizator zapewnia dla uczestnika i modelki po jednym krześle.

Jeżeli uczestnik nie zgadza się z wynikami oceny lub pracą sędziego, ma prawo do wyrażenia swojego protestu, jednak tylko i wyłącznie w sposób kulturalny i uprzejmy. Jeśli uczestnik wyrazi swoje odczucia w arogancki i nieuprzejmy sposób, sędzia może rozważyć dyskwalifikację uczestnika i pozbawić go prawa do udziału we wszystkich mistrzostwach Nailpro Eastern Europe Competitions.

Organizator wraz z dyrektorem mistrzostw zastrzegą sobie prawo do ostatecznej interpretacji regulaminu. W razie jakichkolwiek wątpliwości uczestnicy proszeni są o kontakt z organizatorem.

Sędziowie wyłaniają laureatów w następujący sposób:
– trzech sędziów weryfikuje stylizacje wybierając po 10 najlepszych wśród początkujących, mistrzów i weteranów
– trzech sędziów ogląda osobno stylizacje wykonane przez początkujących i weteranów  wybierając 10 najlepszych prac
– w  TOP10 kategorii technicznych, artystycznych, techniczno – artystycznych znajduje się po 10 finalistów: 10 początkujących, 10 mistrzów i 10 weteranów
– w kategoriach bez podziału znajduje się po 10 najlepiej wykonanych stylizacji
– finałowe stylizacje oceniane są w jednym czasie.

Ocena obejmuje 12 kategorii konkursowych w 10-punktowej skali, gdzie
1 pkt – stylizacja jest nie do przyjęcia,
10 pkt – stylizacja jest doskonała.
Każdy sędzia odpowiedzialny jest za 3–4 kryteria oceny.
Kryteria dla każdej z kategorii konkursowej są określone w każdym regulaminie konkursu.

 • Karty ocen wydawane tylko finalistom (możliwa wersja elektroniczna).
 • Sekretarz zlicza punkty, a sędziowie wyznaczają miejsca.
 • Przewodniczący JURY ma prawo do ostatecznego głosu.
 • Decyzja sędziów jest ostateczna i nieodwołalna

Nailpro Poland to konkursy indywidualne i zespołowe i aby mogły się odbyć zgodnie z Harmonogramem, w każdej kategorii konkursowej musi być minimum 5 uczestników – 5 uczestników na poziomie weterana, 5 uczestników na poziomie mistrza i 5 uczestników na poziomie początkujących. W kategoriach bez podziału na weteranów, mistrzów i początkujących musi być minimum 8 uczestników. Jeśli liczba uczestników nie osiągnie wymaganego poziomu – 5 – początkujący mogą startować wraz z mistrzami tylko w tym konkretnym przypadku. Organizator zwraca opłaty za udział w konkursie w sytuacji kiedy dana konkurencja nie odbędzie się z powodu zbyt małej liczby uczestników

TOP MASTER – uczestnik, który zdobędzie najwięcej punktów podczas mistrzostw Nailpro Polska (we wszystkich konkursach razem zajmując od 1 do 3 miejsca w każdej z nich) otrzymuje tytuł TOP MASTER, puchar, dyplom, nagrodę pienięzną o wartości 5000PLN brutto

TOP TEAM – uczestnicy zgłoszeni do jednego zespołu „TEAM”, który zdobędzie największą liczbę punktów podczas mistrzostw Nailpro Polska  – we wszystkich 3 Etapach – otrzymuje tytuł TOP TEAM, a 10 najlepszych uczestników otrzyma medal i dyplom.

PUCHAR INDYWIDUALNY – uczestnik, który w ciągu roku konkursowego uzyska najlepsze wyniki i zgromadzi największą liczbę punktów, otrzyma puchar turnieju Nailpro CUP Europe Competitions oraz tytuł – GRAND MASTER NAILPRO CUP Europe Competitions.

PUCHAR DRUŻYNOWY – Każdy z członków TEAMu, stając się finalistą w poszczególnych kategoriach, otrzymuje swoje punkty. Wspólne punkty są dodawane do ogólnej punktacji zespołu w walce o Puchar Drużynowy. Zdyskwalifikowani uczestnicy nie otrzymują punktów. Zwycięska drużyna otrzymuje Puchar Nailpro CUP Europe Competitions. Każdy członek TEAMu otrzyma medal.

Uczestnicy powinni wziąć udział w ceremonii wręczenia nagród, aby otrzymać swoje nagrody i wyróżnienia.

Natychmiast po ceremonii zespół organizacyjny Nailpro Poland wyda finalistom karty oceny, a sędziowie będą mogli odpowiedzieć na pytania i udzielać porad dotyczących poprawienia stylizacji konkursowych wykonanych przez uczestników konkursu.

Zasady i informacje nie są przedmiotem dyskusji i debaty. Wszystkie uwagi, pomysły i zalecenia są przyjmowane cały czas adresem biuro@nailpropoland.com.

Mistrzostwa Nailpro Poland są przykładem i wzorem dla całej branży paznokciowej.

Organizatorzy Nailpro CUP Europe Competitions, a tym samym Nailpro Poland, zakładają, że uczestnicy zachowywać się będą jak profesjonaliści i sportowcy.

WAŻNE!!! Każdy uczestnik, który zauważy u innego uczestnika złamanie regulaminu podczas trwania konkurencji konkursowej ma obowiązek zgłosić to natychmiast sędziemu technicznemu / organizatorowi. Wszelkie niezgodności zgłoszone po zakończeniu konkurencji nie będą uwzględnianie.

Po zakończeniu roku konkursowego nastąpiła zmiana regulaminów. Laureaci innych konkursów organizowanych na świecie będą kwalifikowani na podstawie konkurencji odpowiadającym konkurencjom Nailpro Global Nail Competitions. Szczegółowe i nowe regulaminy będą opublikowane z dniem 01.01.2020. Więcej informacji u organizatora.

Laureaci Nailpro Poland 2020 Etap1 otrzymują:

POCZĄTKUJĄCY

1. miejsce – 500 zł, nagrodę rzeczową, dyplom, puchar
2. miejsce – 300 zł, nagrodę rzeczową, dyplom, puchar
3. miejsce – 150 zł, nagrodę rzeczową, dyplom, puchar

MISTRZOWIE

1. miejsce – 800 zł, nagrodę rzeczową, dyplom, puchar
2. miejsce – 400 zł, nagrodę rzeczową, dyplom, puchar
3. miejsce – 170 zł, nagrodę rzeczową, dyplom, puchar

WETERANI

1. miejsce – 1000 zł, nagrodę rzeczową, dyplom, puchar
2. miejsce – 600 zł, nagrodę rzeczową, dyplom, puchar
3. miejsce – 200 zł, nagrodę rzeczową, dyplom, puchar

BEZ PODZIAŁU

1. miejsce – 500 zł, nagrodę rzeczową, dyplom, medal
2. miejsce – 300 zł, nagrodę rzeczową, dyplom, medal
3. miejsce – 150 zł, nagrodę rzeczową, dyplom, medal

 

NAGRODA SPECJALNA dla stylisty, który zdobędzie największą liczbę punktów w Etapie 1

 • autoklaw  SteamJet o wartości 4725 zł
 • pochłaniacz pyłu AFINIA NDC 1000 o wartości 1490zł
 • dyplom

TOP MASTER wyłoniony 7 marca 2021 roku

 • nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł
 • stół kosmetyczny częściowo zabudowany – SK02
 • puchar
 • dyplom

TOP TEAM wyłoniony 7 marca 2021 roku

 • medal
 • dyplom

 

Laureatom nie przysługuje prawo do zastrzeżenia szczególnych właściwości nagrody, w tym terminu jej wykorzystania, ani do otrzymania ekwiwalentu pieniężnego za rzeczową część nagrody.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność odbioru nagrody z przyczyn leżących po stronie Laureata.

Zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT nagrody uzyskane z konkursach są opodatkowane według ryczałtowej stawki 10% wartości nagrody. Zgodnie z w/w przepisami podatkowymi, organizator konkursu przed wydaniem nagród pieniężnych pobierze od laureata kwotę stanowiącą 10% jej wartości, która zostanie wpłacona na konto Urzędu Skarbowego w Mysłowicach.

Nagrody finansowe zostaną wręczone podczas Gali 6.Mistrzostw Nailpro Poland 2020/2021 Etap 1 na Scenie Beauty Forum.