TIPS BOX SALON PEDICURE NAIL ART

TIPS BOX SALON PEDICURE NAIL ART

temat: Tropikalna wyspa / Tropical Island

Rejestracja prac:

– do dnia 15 wrzesień 2021, do godz. 23:59 Uczestnik zobowiązany jest do przesłania zdjęć wykonanej własnoręcznie pracy do udostępnionego przez Organizatora FOLDERU znajdującego na dysku GOOGLE

– w dniu 25 września 2021, w godz. 7:00 – 7:30 Uczestnik może dostarczyć zarejestrowaną pracę przed rozpoczęciem mistrzostw stacjonarnych, które odbywać się będą podczas Międzynarodowych Targów i Kongresu BEAUTY FORUM & HAIR by COSMOPROF w nowej lokalizacji: PTAK WARSAW EXPO, Al. Katowicka 62, Nadarzyn k. Warszawy

– do dnia 15 września 2021, do godz. 18:00 Uczestnik może dostarczyć zarejestrowaną pracę do siedziby organizatora: Vellp Professional Beauty Expert, ul. Mysłowicka 4/4, 40-486 Katowice

1. Uczestnik może zgłosić więcej niż jedną pracę w tej kategorii ale za każdą z nich musi dokonać opłaty z tytułu udziału w konkursie.

Rejestracja pracy odbędzie się dopiero po dokonaniu pełnej opłaty za udział.

O puchar Nailpro Poland będą walczyły tylko te prace, które zostaną zakwalifikowane do TOP 10.

Jeśli uczestnik zarejestrował więcej niż jedną pracę, liczyć się będzie tylko ta, która zdobyła najwięcej punktów.

2. Uczestnik sam decyduje, czy dostarczy ją osobiście, czy przez osoby trzecie.

Organizator Nailpro Poland Competitions nie ponosi odpowiedzialności za los przesłanej pracy po konkursie.

Rejestracja prac:

– do dnia 15 wrzesień 2021, do godz. 23:59 Uczestnik zobowiązany jest do przesłania zdjęć wykonanej własnoręcznie pracy do udostępnionego przez Organizatora FOLDERU znajdującego na dysku GOOGLE

– w dniu 25 września 2021, w godz. 7:00 – 7:30 Uczestnik może dostarczyć zarejestrowaną pracę przed rozpoczęciem mistrzostw stacjonarnych, które odbywać się będą podczas Międzynarodowych Targów i Kongresu BEAUTY FORUM & HAIR by COSMOPROF w nowej lokalizacji: PTAK WARSAW EXPO, Al. Katowicka 62, Nadarzyn k. Warszawy

– do dnia 15 września 2021, do godz. 18:00 Uczestnik może dostarczyć zarejestrowaną pracę do siedziby organizatora: Vellp Professional Beauty Expert, ul. Mysłowicka 4/4, 40-486 Katowice

3. Aby wziąć udział w konkurencji SALON PEDICURE NAIL ART, należy przygotować zestaw 10 pojedynczych tipsów – oryginalnych z pudełka producenta. Muszą być fabrycznie nowe. Nie można korzystać z tipsów wykonanych przez siebie. Muszą one znajdować się na specjalnej podkładce. Długość tipsów powinna wynosić nie więcej niż 0,8 cala (2,03 cm) i mieć szerokość nie więcej niż 0,8 cala (2,03 cm) w płaszczyźnie; umieszczone na płasko i wg rozmiaru (stopniowane), wymiary nie powinny być większe niż podane! TIPSY muszą być różnych rozmiarów, tak jakby były dopasowane do stopy! Projekt musi być wykonywany ręcznie. Tipsy powinny być oddzielone i niepołączone ze sobą. Projekt wszystkich 10 tipsów musi być spójny, ale każdy z tipsów musi pozostać odrębny sam  w sobie. Jeśli projekt przekroczy te wymiary może zostać zdyskwalifikowany.

4. Temat zostanie ogłoszony  nie później niż dwa miesiące przed terminem zgłoszenia się Uczestnika do tej konkurencji. Temat musi być widoczny na każdym tipsie z osobna (na 10 tipsach).

5. Gotowy projekt musi być skończony do 15 września, czyli do dnia przesłania zdjęć zgodnie z pkt.1 Regulaminu. Konkurencja SALON PEDICURE NAIL ART odbywa się ZAOCZNIE. Nie odbywa się w czasie rzeczywistym ONLINE czy STACJONARNIE.

6. Gotowy projekt powinien być łatwy do noszenia i odpowiedni do codziennej aktywności i stylu życia. UCZESTNIK JEST W STANIE ODTWORZYĆ PROJEKT W CZASIE RZECZYWISTYM WYKONUJĄC GO W TRAKCIE USŁUGI PEDICURE W SALONIE.

7. Projekt należy wykonać ręcznie – pędzlem. Zabronione jest stosowanie lakieru w spray’u, airbrush’a i jakiekolwiek formy stampingu. Wszystkie zdobienia muszą być wykonane z profesjonalnych produktów do paznokci: kolorowy liquid, akryl w proszku, żel uv, lakiery tradycyjne, hybrydowe, farby, tusze, pudry metaliczne i chromowe. Można zastosować ozdoby jako podkreślenie projektu samego w sobie, jego kolorystyki lub motywu, jednak jakiekolwiek użycie form 3d, naklejek, kalkomanii artystycznych lub folii z nadrukiem jest NIEDOZWOLONE.

8. W celu wykończenia powierzchni można zastosować Top Coat tradycyjny lub żelowy, pastę do polerowania nawet z efektem brokatowym. Gotowy projekt może mieć powierzchnię z teksturą lub wypukłościami.

9. NIE KOPIUJ! Uczestnik może inspirować się podobnymi wersjami rozpoznawalnego projektu lub projektem wykonanym przez kogoś innego, ale jego projekt nie powinien być identyczny z oryginałem. Za naruszenie tego punktu praca zostanie DYSKWALIFIKOWANA i nie będzie podlegać ocenie sędziowskiej.

10. Prezentacja wykonanej pracy: 10 tipsów powinno być stabilnie przymocowane do płaskiej powierzchni (w jednym kolorze, bez tekstury, brak powierzchni lustra) do oceny. Rozmiar podkładki powinien wynosić maksymalnie 6 cali (15,24 cm) i 8 cali (20,32 cm) głębokości i ¼ cala (0,635 cm) wysokości i musi być ona płaska, pozioma i stabilna. Wszystkie projekty, które nie spełniają tych wymagań, będą zdyskwalifikowane lub zostaną odjęte punkty.

11. Uczestnik zobowiązany jest do  przygotowania pisemnego opisu wykonanego przez siebie projektu, który składać się z dwóch części:

  • pierwsza z nich obejmuje  szczegółowy opis produktów wykorzystanych do tworzenia projektu oraz  sam proces jego wykonania
  • druga z nich to opis interpretacji tematu

Opis należy przygotować w języku angielskim. Zabronienie jest podawanie w nim imienia i nazwiska autora projektu, nazw producentów, marek i nazw własnych zastosowanych produktów. Jakiekolwiek informacje, które mogą scharakteryzować nazwę producenta naruszy zasady regulaminu i spowoduje punkty ujemne – 5 pkt z klasyfikacji ogólnej.

12. Projekty zakwalifikowane do TOP10 będą oceniane wg 12 kryteriów: oryginalność, zastosowanie produktu, projekt, wykonanie, równowaga – balans, wykorzystanie koloru, wrażenie wizualne, złożoność,  szczegółowość wykonania – detale, rozmiar, długość tipsów – przydatność do noszenia, ogólne wrażenie.

13. Każdy projekt SALON PEDICURE NAIL ART, który zdobył puchar NAILPRO, nie może być ponownie wykorzystany przez zwycięzcę lub skopiowany przez innych uczestników w kolejnych mistrzostwach NAILPRO. Zespół mistrzostw NAILPRO zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji każdego projektu, który uzna za zbyt podobny do zwycięskiego projektu. Wszelkie dyskusje z pracownikami mistrzostw NAILPRO na temat projektów będą prowadzone poufnie w zamkniętym gronie.

Sędzia 1

Oryginalność – 5 punktów

– Projekt jest innowacyjny (nowy i oryginalny)

– Projekt jest niepowtarzalny i PRZYCIĄGA TWOJĄ UWAGĘ (wyróżnia się na tle innych projektów, które widzieliśmy w przeszłości i od innych opisów)

Zainteresowanie wizualne – 10 punktów

–  Projekt zwraca Twoją uwagę

–  Projekt zatrzymuje Twoją uwagę

–  Projekt wciąż zatrzymuje Twoją uwagę ukazując nowe detale / szczegóły

Kolor – 10 punktów

–  Kolory uwydatniają design i są dobrze wyważone

–  Kolory wzajemnie się uzupełniają

Długość i kształt tipsów (zdatność do noszenia) – 10 punktów

–  Długość jest zgodna między pasującymi paznokciami (od małego palca u stopy do małego palca u stopy itp.) i proporcjonalnie do siebie

–  Kształt jest symetryczny w prezentacji i spójny indywidualnie

–  Długość i design nadają się na stopy i nie przeszkadzają na co dzień

 

Sędzia 2

Balans – 5 punktów

–  Różne elementy projektu są dobrze wyważone, ani zbyt rzadkie, ani zbyt ciężkie

–  Całość projektu jest spójna z jego poszczególnymi częściami

Projekt – 10 punktów

–  Projekt jest ambitny, wymagający umiejętności i wysiłku

–  Projekt obejmuje wiele technik

–  Detale są kompletne i nie wymagają poprawy

–  Projekt jest dobrze przemyślany w całości

Prezentacja – 5 punktów

–  Sposób prezentacji projektu w formie zdjęcia dostępny na FB

–  Projekt został zaprezentowany tak, jakby był wyjątkowym dziełem sztuki

–  Zadbano, aby projekt został zaprezentowany ładnie i czysto

–  Opis projektu jest dołączony do projektu (jest zrozumiały i kompletny – składa się z dwóch części)

Ogólne wrażenie – 10 punktów

–  Ten projekt robi świetne ogólne wrażenie

–  Ten projekt jest kompletny i nie wymaga poprawy

–  Ten projekt nadaje się do pracy w salonie i można go odtworzyć w rozsądnym czasie obsługi salonu

–  Przestrzegane były wszystkie zasady konkursu

 

Sędzia 3

Złożoność – 10 punktów

–  Projekt jest złożony, wymagający umiejętności i wysiłku autora

–  Złożoność projektu jest oczywista

–  Projekt jest misterny i delikatny

–  Projekt jest możliwy do odtworzenia w możliwie rozsądnym czasie obsługi salonu

Wykonanie – 10 punktów

–  Ogólna jakość pracy świadczy o wybitnych umiejętnościach artystycznych autora

–  Wykonanie jest schludne, czyste i precyzyjne

–  Wykonanie jest równomiernie wyważone na wszystkich paznokciach

Aplikacja produktu – 10 punktów

–  Ogólna aplikacja produktu jest schludna i czysta

–  Elementy projektu są naniesione schludnie i czysto

–  Tipsy są starannie wykończone i gładkie

Detal – 10 punktów

–  Detale projektu są czyste i precyzyjne

–  Projekt ma wystarczająca ilość detali

–  Detale podkreślają projekt dodając mu wyjątkowości

 

Skala oceny 10 pkt

10 Bez skazy
9 Praktycznie idealny
8 Bardzo dobry
7 Dobry
6 Nieco powyżej średniej
5 Średni
4 Poniżej przeciętnej
3 Słabo
2 Bardzo słabo
1 Jest niedopuszczalny

KOSZT UDZIAŁU*

Opłata za uczestnictwo w konkurencji wynosi:
do 25 sierpnia 2021 / po 25 sierpnia 2021
200PLN / 250PLN kategorie konkursowe bez podziału na początkujących i weteranów

Opłata rejestracyjna 50PLN jednorazowo automatycznie doliczana przy zgłoszeniu.

WAŻNE!!! Dokonane opłaty nie podlegają zwrotowi. Organizator nie ponosi kosztów opłat bankowych z tytułu wpłat walutowych.

**Ceny zawierają podatek VAT 23%

NAGRODY

Laureaci Nailpro Poland 2021 Part2 otrzymują:

BEZ PODZIAŁU
1. miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, medal
2. miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, medal
3. miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, medal

Każdy z uczestników otrzyma dyplom uczestnictwa.

error: Przepraszamy, nie ma możliwości kopiowania tekstu