TIPS BOX SALON PEDICURE NAIL ART

TIPS BOX SALON PEDICURE NAIL ART

14  wrzesień 2024 r. 10. Nailpro Poland, temat: Dzikie koty

 

Rejestracja prac dla uczestników 10.Nailpro Poland:

– do dnia 31 sierpnia 2024 r., do godz. 23:59 Uczestnik zobowiązany jest do dokonania rejestracji swojego udziału na www.nailpropoland.com

– do dnia 31 sierpnia 2024 r., do godz. 23:59 Uczestnik zobowiązany jest do uiszczenia opłaty zgodnie z wykazem OPŁATY I NAGRODY znajdującym się poniżej

– do dnia 31 sierpnia 2024 r., do godz. 23:59 Uczestnik zobowiązany jest do przesłania zdjęć, filmu potwierdzających wykonanie własnoręcznie pracy, do udostępnionego przez Organizatora FOLDERU znajdującego na dysku GOOGLE

– do dnia 31 sierpnia 2024 r. zaleca się aby Uczestnik dostarczył zarejestrowaną pracę w mistrzostwach 10. Nailpro Poland do siedziby Organizatora Vellp Professional Beauty Expert, ul. Mysłowicka 4/4, 40-486 Katowice, w celu dokonania jej prezentacji przed publicznością zgromadzoną podczas Targów BEAUTY FORUM & HAIR  by COSMOPROF w nowej lokalizacji: Warszawskie Centrum EXPO XXI, ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14, Warszawa

– prezentacja przesłanych i wyróżnionych prac nastąpi w dniu 14 września 2024 roku (po zakończonej ocenie sędziowskiej w dniu 13 września 2024 roku) w przestrzeni mistrzostw Nailpro Poland dla zgromadzonej publiczności Targów BEAUTY FORUM WARSZAWA by COSMOPROF w nowej lokalizacji: Warszawskie Centrum EXPO XXI, ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14, Warszawa

– ogłoszenie wyników, a tym samym honorowanie Laureatów nastąpi w dniu 14 września 2024r. na scenie Targów BEAUTY FORUM & HAIR by COSMOPROF w nowej lokalizacji: Warszawskie Centrum EXPO XXI, ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14, Warszawa

 

Ręcznie malowane 10 tipsów w boxach (pudełkach). Konkurencja zaoczna.

1o. Nailpro Poland – brak podziału na dywizje.

1. Uczestnik może zgłosić więcej niż jedną pracę w tej kategorii ale za każdą z nich musi dokonać opłaty z tytułu udziału w konkursie.

Rejestracja pracy odbędzie się dopiero po dokonaniu pełnej opłaty za udział.

O medal 10.Nailpro Poland będą walczyły tylko te prace, które zostaną zakwalifikowane do TOP 10.

Jeśli uczestnik zarejestrował więcej niż jedną pracę, liczyć się będzie tylko ta, która zdobyła najwięcej punktów.

2. Uczestnik sam decyduje, czy dostarczy ją osobiście, czy przez osoby trzecie. Organizator Nailpro Poland Competitions nie ponosi odpowiedzialności za los przesłanej pracy po konkursie.

3. Odbiór dostarczonej pracy leży po stronie Uczestnika.

4. Odbiór dostarczonej do oceny pracy możliwy dopiero po ogłoszeniu wyników konkurencji stacjonarnych, które odbędzie się w niedzielę o godz. 15:30 – 16:30. Wydawanie prac nastąpi w tym samym dniu w godzinach 18:00 – 19:00 za potwierdzeniem odbioru.

5. Organizator na koszt Uczestnika może dokonać zwrotu pracy za pośrednictwem firmy kurierskiej / Poczty Polskiej.  Koszt zwrotu ustalany będzie indywidualnie z Uczestnikiem

6. Aby wziąć udział w konkurencji SALON PEDICURE NAIL ART, należy przygotować zestaw 10 pojedynczych tipsów – oryginalnych z pudełka producenta. Muszą być fabrycznie nowe. Nie można korzystać z tipsów wykonanych przez siebie. Muszą one znajdować się na specjalnej podkładce. Długość tipsów powinna wynosić nie więcej niż 0,8 cala (2,03 cm) i mieć szerokość nie więcej niż 0,8 cala (2,03 cm) w płaszczyźnie; umieszczone na płasko i wg rozmiaru (stopniowane), wymiary nie powinny być większe niż podane! TIPSY muszą być różnych rozmiarów, tak jakby były dopasowane do stopy! Projekt musi być wykonywany ręcznie. Tipsy powinny być oddzielone i niepołączone ze sobą. Projekt wszystkich 10 tipsów musi być spójny, ale każdy z tipsów musi pozostać odrębny sam  w sobie. Jeśli projekt przekroczy te wymiary może zostać zdyskwalifikowany.

7. Temat zostanie ogłoszony  nie później niż dwa miesiące przed terminem zgłoszenia się Uczestnika do tej konkurencji. Temat musi być widoczny na każdym tipsie z osobna (na 10 tipsach).

8. Gotowy projekt musi być skończony do 31 sierpnia, czyli do dnia przesłania zdjęć zgodnie z pkt.1 Regulaminu. Konkurencja SALON PEDICURE NAIL ART odbywa się ZAOCZNIE. Nie odbywa się ona w czasie rzeczywistym ONLINE czy STACJONARNIE.

9. Gotowy projekt powinien być łatwy do noszenia i odpowiedni do codziennej aktywności i stylu życia.

10. Projekt należy wykonać ręcznie – pędzlem. Zabronione jest stosowanie lakieru w spray’u, airbrush’a i jakiekolwiek formy stampingu. Wszystkie zdobienia muszą być wykonane z profesjonalnych produktów do paznokci: kolorowy liquid, akryl w proszku, żel uv, lakiery tradycyjne, hybrydowe, farby, tusze, pudry metaliczne i chromowe. Można zastosować ozdoby jako podkreślenie projektu samego w sobie, jego kolorystyki lub motywu, jednak jakiekolwiek użycie form 3d, naklejek, kalkomanii artystycznych lub folii z nadrukiem jest NIEDOZWOLONE.

11. W celu wykończenia powierzchni można zastosować Top Coat tradycyjny lub żelowy, pastę do polerowania nawet z efektem brokatowym. Gotowy projekt może mieć powierzchnię z teksturą lub wypukłościami.

12. NIE KOPIUJ! Uczestnik może inspirować się podobnymi wersjami rozpoznawalnego projektu lub projektem wykonanym przez kogoś innego, ale jego projekt nie powinien być identyczny z oryginałem. Za naruszenie tego punktu praca zostanie DYSKWALIFIKOWANA i nie będzie podlegać ocenie sędziowskiej.

13. Prezentacja wykonanej pracy: 10 tipsów powinno być stabilnie przymocowane do płaskiej powierzchni (w jednym kolorze, bez tekstury, brak powierzchni lustra) do oceny. Rozmiar podkładki powinien wynosić maksymalnie 6 cali (15,24 cm) i 8 cali (20,32 cm) głębokości i ¼ cala (0,635 cm) wysokości i musi być ona płaska, pozioma i stabilna. Wszystkie projekty, które nie spełniają tych wymagań, będą zdyskwalifikowane lub zostaną odjęte punkty.

14. Uczestnik zobowiązany jest do  przygotowania pisemnego opisu wykonanego przez siebie projektu, który składać się z dwóch części:

  • pierwsza z nich obejmuje  szczegółowy opis produktów wykorzystanych do tworzenia projektu oraz  sam proces jego wykonania
  • druga z nich to opis interpretacji tematu

Opis należy przygotować w języku angielskim i polskim. Zabronione jest podawanie w nim imienia i nazwiska autora projektu, nazw producentów, marek i nazw własnych zastosowanych produktów. Jakiekolwiek informacje, które mogą scharakteryzować nazwę producenta naruszy zasady regulaminu i spowoduje punkty ujemne – 5 pkt z klasyfikacji ogólnej.

15. Prace będą oceniane na podstawie przesłanych zdjęć, filmu oraz prezentacji sędziom w dniu 13 września 2024 roku, przed rozpoczęciem stacjonarnych mistrzostw podczas Targów BEAUTY FORUM & HAIR  WARSZAWA by Cosmoprof w nowej lokalizacji: EXPO XXI, ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14, Warszawa.

13. Projekty zakwalifikowane do TOP10 będą oceniane wg 12 kryteriów: oryginalność, zastosowanie produktu, projekt, wykonanie, równowaga – balans, wykorzystanie koloru, wrażenie wizualne, złożoność,  szczegółowość wykonania – detale, rozmiar, długość tipsów – przydatność do noszenia, ogólne wrażenie.

14. Każdy projekt SALON PEDICURE NAIL ART, który zdobył puchar NAILPRO, nie może być ponownie wykorzystany przez zwycięzcę lub skopiowany przez innych uczestników w kolejnych mistrzostwach NAILPRO. Zespół mistrzostw NAILPRO zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji każdego projektu, który uzna za zbyt podobny do zwycięskiego projektu. Wszelkie dyskusje z pracownikami mistrzostw NAILPRO na temat projektów będą prowadzone poufnie w zamkniętym gronie.

15. Wykorzystanie prac konkursowych wykonanych w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Stylizacji Paznokci NAILPRO POLAND (NAILPRO GLOBAL COMPETITIONS) do rejestracji w innych mistrzostwach stylizacji paznokci jest SUROWO ZABRONIONE pod rygorem DYSKWALIFIKACJI INDYWIDUALNEJ i DRUŻYNOWEJ w tym odebraniem TYTUŁÓW, zwrotem otrzymanych nagród rzeczowych i finansowych, z podaniem informacji do społeczności zrzeszonej w ramach projektu NAILPRO POLAND (NAILPRO GLOBAL COMPETITIONS). W przypadku kiedy uczestnik złamie tę zasadę zostanie wykluczony z udziału w całym turnieju Nailpro  CUP Europe Competitions na okres jednego roku.

Sędzia 1

Oryginalność – 5 punktów

– Projekt jest innowacyjny (nowy i oryginalny)

– Projekt jest niepowtarzalny i PRZYCIĄGA TWOJĄ UWAGĘ (wyróżnia się na tle innych projektów, które widzieliśmy w przeszłości i od innych opisów)

Zainteresowanie wizualne – 10 punktów

–  Projekt zwraca Twoją uwagę

–  Projekt zatrzymuje Twoją uwagę

–  Projekt wciąż zatrzymuje Twoją uwagę ukazując nowe detale / szczegóły

Kolor – 10 punktów

–  Kolory uwydatniają design i są dobrze wyważone

–  Kolory wzajemnie się uzupełniają

Długość i kształt tipsów (zdatność do noszenia) – 10 punktów

–  Długość jest zgodna między pasującymi paznokciami (od małego palca u stopy do małego palca u stopy itp.) i proporcjonalnie do siebie

–  Kształt jest symetryczny w prezentacji i spójny indywidualnie

–  Długość i design nadają się na stopy i nie przeszkadzają na co dzień

 

Sędzia 2

Balans – 5 punktów

–  Różne elementy projektu są dobrze wyważone, ani zbyt rzadkie, ani zbyt ciężkie

–  Całość projektu jest spójna z jego poszczególnymi częściami

Projekt – 10 punktów

–  Projekt jest ambitny, wymagający umiejętności i wysiłku

–  Projekt obejmuje wiele technik

–  Detale są kompletne i nie wymagają poprawy

–  Projekt jest dobrze przemyślany w całości

Prezentacja – 5 punktów

–  Sposób prezentacji projektu w formie zdjęcia dostępny na FB

–  Projekt został zaprezentowany tak, jakby był wyjątkowym dziełem sztuki

–  Zadbano, aby projekt został zaprezentowany ładnie i czysto

–  Opis projektu jest dołączony do projektu (jest zrozumiały i kompletny – składa się z dwóch części)

Ogólne wrażenie – 10 punktów

–  Ten projekt robi świetne ogólne wrażenie

–  Ten projekt jest kompletny i nie wymaga poprawy

–  Ten projekt nadaje się do pracy w salonie i można go odtworzyć w rozsądnym czasie obsługi salonu

–  Przestrzegane były wszystkie zasady konkursu

 

Sędzia 3

Złożoność – 10 punktów

–  Projekt jest złożony, wymagający umiejętności i wysiłku autora

–  Złożoność projektu jest oczywista

–  Projekt jest misterny i delikatny

–  Projekt jest możliwy do odtworzenia w możliwie rozsądnym czasie obsługi salonu

Wykonanie – 10 punktów

–  Ogólna jakość pracy świadczy o wybitnych umiejętnościach artystycznych autora

–  Wykonanie jest schludne, czyste i precyzyjne

–  Wykonanie jest równomiernie wyważone na wszystkich paznokciach

Aplikacja produktu – 10 punktów

–  Ogólna aplikacja produktu jest schludna i czysta

–  Elementy projektu są naniesione schludnie i czysto

–  Tipsy są starannie wykończone i gładkie

Detal – 10 punktów

–  Detale projektu są czyste i precyzyjne

–  Projekt ma wystarczająca ilość detali

–  Detale podkreślają projekt dodając mu wyjątkowości

 

Skala oceny 10 pkt

10 Bez skazy
9 Praktycznie idealny
8 Bardzo dobry
7 Dobry
6 Nieco powyżej średniej
5 Średni
4 Poniżej przeciętnej
3 Słabo
2 Bardzo słabo
1 Jest niedopuszczalny

KOSZT UDZIAŁU

W roku 2024 opłaty za uczestnictwo w wydarzeniu 10. NAILPRO POLAND 14-15.09.2024 wynosi

100PLN Opłata rejestracyjna jednorazowo naliczana podczas rejestracji.

250PLN Koszt udziału w jednej konkurencji bez podziału na początkujących i weteranów

Ceny zawierają podatek VAT 23%.

Uczestnik jest zobowiązany do uiszczenia opłaty za udział w wybranych konkurencjach wraz z jednorazową opłatą rejestracyjną w terminie do 7 dni roboczych od daty złożenia zgłoszenia / rejestracji udziału w wydarzeniu przy pomocy dedykowanego formularza rejestracyjnego umieszczonego na www.nailpropoland.com/rejestracja/ .

Brak dokonanej opłaty w terminie skutkować będzie anulowaniem dokonanego przez Uczestnika zgłoszenia/rejestracji.

W sytuacji rezygnacji Uczestnika z udziału w 10. Nailpro Poland, Organizator nie dokonuje zwrotu opłaty rejestracyjnej oraz kosztów udziału w poszczególnych konkurencjach.

______________________________________

RABATY – nie dostępne

_______________________________________

PAMIĘTAJ!!!

W sytuacji rezygnacji uczestnika z udziału w wydarzeniach mistrzowskich 10. NAILPRO POLAND, Organizator nie dokonuje zwrotu poniesionych kosztów.

Organizator nie ponosi kosztów opłat bankowych z tytułu wpłat walutowych.

Podane ceny zawierają podatek VAT 23%

 

NAGRODY

Laureaci wydarzenia 10.NAILPRO POLAND 14-15.09.2024 otrzymają

  1. miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, medal
  2. miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, medal
  3. miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, medal
______________________________________

Laureatom nie przysługuje prawo do zastrzeżenia szczególnych właściwości nagrody, w tym terminu jej wykorzystania, ani do otrzymania ekwiwalentu pieniężnego za rzeczową część nagrody.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości odebrania nagrody z przyczyn leżących po stronie Laureata.

Zgodnie z art.30 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT nagrody pieniężne uzyskane w konkursach są opodatkowane wg ryczałtowej stawki 10% wartości nagrody. Zgodnie z w/w przepisami podatkowymi, Organizator mistrzostw przed wydaniem nagrody pieniężnej Laureatowi, potrąci kwotę stanowiącą 10% jej wartości, która zostanie wpłacona na konto Urzędu Skarbowego w Mysłowicach.

Nagrody pieniężne zostaną przesłane na wskazane przez Laureata konto bankowe.

Wszelakie dodatkowe koszty bankowe są po stronie Laureata.