10. Nailpro Poland 15 wrzesień 2024 r., godz.: 9:30 – 11:00
WAŻNE! W przypadku rezygnacji, na jakiejkolwiek podstawie, z udziału w mistrzostwach/konkursach/konkurencjach opłata rejestracyjna i za sam udział w poszczególnych wydarzeniach nie jest zwracana, chyba że w.w. wydarzenia się nie odbędą.
Konkurencja techniczno – artystyczna:
- 10. Nailpro Poland z podziałem na weteranów i początkujących / 15.09.2024, godz. 9:30 – 11:00.
- Konkurencja bez podziału na żel czy akryl. Stylista wybiera sam, czy pracuje w technice żelowej, czy akrylowej. Niedozwolony akrylożel. Stylista wybiera sam, czy pracuje na tipsie, czy na formie. Konkurencja polega na wykonaniu stylizacji dekoracyjnego (oryginalnego) klasycznego biało-różowego frencha na jednej dłoni modelki w czasie 90 minut dla uczestników 10. Nailpro Poland – podział na poczatkujących i weteranów
- Uczestnicy mogą użyć dowolnej kombinacji łącząc kolor bladoróżowy, cover, przeźroczysty i biały w postaci produktów technologii akrylowej lub żelowej. Technologii tych nie można łączyć. Należy stosować się do tradycyjnych kolorów frencha. Zabronione jest używanie innych kolorów: fioletowy, brązowy, niebieski… z wyjątkiem tych ujętych w pkt.3. Jeśli uczestnik złamie te zasady, organizator ma prawo do odjęcia punktów. Należy pamiętać, że konkurencja ta nie opiera się tylko na wykonaniu oryginalnego frencha – obowiązują tutaj zasady klasycznego modelowania paznokci.
- Do budowy mogą być zastosowane produkty zawierające brokaty o jasnych kolorach: srebro, złoto, połyskliwy biały i jasno różowe drobinki. Nie dozwolony jest żel typu paint. Stosuj tylko french budujący! PAMIETAJ!!! To jest konkurencja techniczna, a nie artystyczna!
- Zabronione jest stosowanie ozdób.
- Naturalne paznokcie modelki powinny być przygotowane do modelowania przed rozpoczęciem konkursu. Niedozwolone jest nakładanie przed mistrzostwami na naturalne paznokcie modelki jakiegokolwiek materiału utwardzającego, tipsów czy szablonów.
- Aplikacja kolorowych i przeźroczystych produktów na tipsie może nastąpić dopiero kiedy jest przyklejony do naturalnego paznokcia i prawidłowo opracowany.
- Do przyklejenia tipsów dozwolony jest tylko przeźroczysty klej.
- Wszelkie materiały przeznaczone do tipsów powinny być zastosowane dopiero po ich przyklejeniu do naturalnych paznokci.
- Powierzchnia łączenia sztucznych paznokci powinna być na tym samym poziomie co naturalnych, bez uskoku i ewentualnych nierówności na powierzchni.
- Pliki i polerki muszą być czyste i nieużywane. Linia uśmiechu „SMILE LINE” musi być wykonana własnoręcznie. Niedozwolone są jakiekolwiek akcesoria ułatwiające tę czynność.
- WAŻNE!!! Zabronione jest stosowanie pilnika czy frezarki w celu poprawienia kształtu frencha. Wszystkie linie uśmiechu i zdobienia muszą być wykonane za pomocą pędzla. Zabrania się wykonywania końcówki french przez malowanie.
- Dozwolone jest stosowanie frezarek tylko do nadania kształtu powierzchni.
- Dłonie modelki muszą być wolne od pozostałości pyłu. Nawilżające produkty (olejki, kremy, płyny itp.) są dozwolone, ale nadmierne ich używanie nie jest pożądane. Sędziowie mają prawo odjąć punkty w przypadku nadmiernego użycia olejków.
- Modelowanie można zakończyć polerką , UV top coat dla akrylu; żel nabłyszczający stosowany jest tylko w technologii żelowej. Niedozwolone są żele wykończeniowe dające wysoki połysk z brokatami.
- French Twist oceniany będzie wg kryteriów: struktura krawędzi bocznych, łuki spójne i zgodne, krzywa C, głębokość krzywizny 40–50% oryginalność, strefa skórek, struktura powierzchni zewnętrznej i wewnętrznej, kontrola produktów, złożoność projektu, projektowanie i balans, długość 1:1 wizualnie – idealna równowaga łoża paznokcia i krawędzi wolnej, grubość przedłużenia powinna spełniać wymagania stylu konkursowego – grubość wizytówki: 0,025–0,08 cm, kształt, wykończenie, ogólne wrażenie.
- WAŻNE! Projekty paznokci, które wygrały kiedyś w Nailpro Competitions, nie mogą być kopiowane. Organizator Nailpro Poland Competitions zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji uczestnika, jeżeli praca jest kopią prac wcześniejszych zwycięzców. Wszelkie wątpliwości związane z plagiatem będą rozstrzygane przez sędziów w zamkniętym gronie.
- Wykorzystanie prac konkursowych wykonanych w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Stylizacji Paznokci NAILPRO POLAND (NAILPRO GLOBAL COMPETITIONS) do rejestracji w innych mistrzostwach stylizacji paznokci jest SUROWO ZABRONIONE pod rygorem DYSKWALIFIKACJI INDYWIDUALNEJ I DRUŻYNOWEJ w tym odebraniem nagród rzeczowych i finansowych, z podaniem informacji do społeczności zrzeszonej w ramach projektu NAILPRO POLAND (NAILPRO GLOBAL COMPETITIONS). W przypadku kiedy uczestnik złamię tę zasadę zostanie wykluczony z udziału w całym turnieju Nailpro CUP Europe Competitions na okres jednego roku.
WAŻNE!!! Każdy uczestnik, który zauważy u innego uczestnika złamanie regulaminu podczas trwania konkurencji ma obowiązek zgłosić to natychmiast sędziemu technicznemu / organizatorowi. Wszelkie niezgodności zgłoszone po zakończeniu konkurencji nie będą uwzględnianie.
Sędzia 1
Struktura krawędzi bocznych – 10 punktów
– Krawędzie boczne przedłużonych paznokci przylegają ściśle do paznokci naturalnych.
– Jeśli przedłużenie jest wykonywane w kształcie owalu, punkt, w którym, owal się rozpoczyna, powinien być taki sam na wszystkich paznokciach.
– Łuki na wszystkich paznokciach powinny być spójne i zgodne.
Krzywa C – 10 punktów
– Zagięcie wszystkich paznokci powinno być takie samo i zgodne.
– Głębokość krzywizny powinna wynosić pomiędzy 40 a 50% – wzmacniać naturalny paznokieć
– Przedłużenie musi poprawiać wygląd naturalnych paznokci modelki.
– Jeżeli przedłużanie jest wykonywanie w kształcie owalu, warto zwrócić uwagę na krzywiznę swobodnej krawędzi – musi być wystarczająca.
Oryginalność – 10 punktów
– Projekt powinien być innowacyjny (nowy i oryginalny).
– Projekt powinien być unikalny (różnić się od projektów, które zostały przedstawione w przeszłości).
Strefa skórek – 5 punktów
– Materiał powinien być ułożony równo z naturalną płytką paznokcia, tak aby pasował do strefy skórek.
– Skórki modelki powinny być w dobrym stanie (nie naruszone piłowaniem)
– Okolice skórek nie mogą być zalane oliwką
Sędzia 2
Struktura powierzchni – 5 punktów
– Powierzchnia przedłużonych paznokci powinna być gładka i wyraźnie określona.
– Po odwrotnej stronie wewnętrzna powierzchnia paznokci powinna być gładka i zdefiniowana w kształcie.
Kontrola materiałów – 10 punktów
– Materiał musi być jednolicie pokryty, bez pęcherzyków powietrza i dziur, o jednakowym kolorze
– Krawędzie boczne powinny być gładkie i opiłowane.
– Powierzchnia przedłużenia powinna być gładka i błyszcząca (żadnych rys).
– Paznokcie muszą być całkowicie czyste, bez pyłu.
Poziom trudności – 10 punktów
– Projekt powinien być trudny, wymagający użycia zaawansowanych umiejętności i sporego wysiłku.
– Aby utworzyć projekt, trzeba zastosować kilka różnych technik.
Projektowanie i balans – 10 punktów
– Projekt powinien poprawić wygląd naturalnych paznokci i dłoni modelki.
– Należy używać kolorów i odcieni określonych w regulaminie.
– Projekt należy wykonać z zachowaniem staranności i wysokiej jakości.
– Elementy projektu powinny być harmonijne i zrównoważone – w nie za dużej liczbie, ale i w nie za małej – ilość odpowiednia.
Sędzia 3
Długość – 10 punktów
– Długość jest proporcjonalna do innych paznokci jednej dłoni
– Długość paznokci odpowiada standardom stylu konkursowego, przy zachowaniu idealnej równowagi łoża paznokcia i krawędzi wolnej w stosunku 1: 1, długość paznokci musi być tak dobrana tak, by paznokcie modelki wyglądały harmonijnie.
Kształt – 10 punktów
– Kształt paznokcia musi być symetryczny i spójny.
– Kształt wszystkich paznokci musi być symetryczny i spójny (wszystkie paznokcie w odniesieniu do siebie nawzajem).
Wykończenie – 5 punktów
– Powierzchnia powinna być wolna od pęcherzyków powietrza i dziur.
– Kolor powinien być jednolity.
– Powierzchnia – gładka i błyszcząca.
– Końcówki paznokci powinny być gładkie i dobrze opiłowane.
– Paznokcie powinny być czyste, bez pyłu.
Ogólne wrażenie – 10 punktów
– Paznokcie powinny zdobić dłoni modelki.
– Projekt powinien być w pełni ukończony.
– Grubość przedłużenia powinna spełniać wymagania stylu konkursowego (grubość wizytówki: 0,01 – 0,3 cala / 0,025–0,08 cm).
Skala oceny 10 pkt
10 Bez skazy
9 Praktycznie idealny
8 Bardzo dobry
7 Dobry
6 Nieco powyżej średniej
5 Średni
4 Poniżej przeciętnej
3 Słabo
2 Bardzo słabo
1 Jest niedopuszczalny
KOSZT UDZIAŁU
W roku 2024 opłaty za uczestnictwo w wydarzeniu 10. NAILPRO POLAND 14-15.09.2024 wynosi
100PLN Opłata rejestracyjna jednorazowo naliczana podczas rejestracji.
280PLN Koszt udziału w jednej konkurencji dla weteranów / veteran
230PLN Koszt udziału w jednej konkurencji dla początkujących / novice
250PLN Koszt udziału w jednej konkurencji bez podziału na początkujących i weteranów
Ceny zawierają podatek VAT 23%.
Uczestnik jest zobowiązany do uiszczenia opłaty za udział w wybranych konkurencjach wraz z jednorazową opłatą rejestracyjną w terminie do 7 dni roboczych od daty złożenia zgłoszenia / rejestracji udziału w wydarzeniu przy pomocy dedykowanego formularza rejestracyjnego umieszczonego na www.nailpropoland.com/rejestracja/ .
Brak dokonanej opłaty w terminie skutkować będzie anulowaniem dokonanego przez Uczestnika zgłoszenia/rejestracji.
WAŻNE! W przypadku rezygnacji, na jakiejkolwiek podstawie, z udziału w mistrzostwach/konkursach/konkurencjach opłata rejestracyjna i za sam udział w poszczególnych wydarzeniach nie jest zwracana, chyba że w.w. wydarzenia się nie odbędą.
______________________________________
RABATY – nie dostępne
_______________________________________
PAMIĘTAJ!!!
W przypadku rezygnacji, na jakiejkolwiek podstawie, z udziału w mistrzostwach/konkursach/konkurencjach opłata rejestracyjna i za sam udział w poszczególnych wydarzeniach nie jest zwracana, chyba że w.w. wydarzenia się nie odbędą.
Organizator nie ponosi kosztów opłat bankowych z tytułu wpłat walutowych.
Podane ceny zawierają podatek VAT 23%
NAGRODY
Laureaci wydarzenia 10.NAILPRO POLAND 14-15.09.2024 otrzymają
- miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, puchar
- miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, puchar
- miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, puchar
Laureatom nie przysługuje prawo do zastrzeżenia szczególnych właściwości nagrody, w tym terminu jej wykorzystania, ani do otrzymania ekwiwalentu pieniężnego za rzeczową część nagrody.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości odebrania nagrody z przyczyn leżących po stronie Laureata.
Zgodnie z art.30 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT nagrody pieniężne uzyskane w konkursach są opodatkowane wg ryczałtowej stawki 10% wartości nagrody. Zgodnie z w/w przepisami podatkowymi, Organizator mistrzostw przed wydaniem nagrody pieniężnej Laureatowi, potrąci kwotę stanowiącą 10% jej wartości, która zostanie wpłacona na konto Urzędu Skarbowego w Mysłowicach.
Nagrody pieniężne zostaną przesłane na wskazane przez Laureata konto bankowe.
Wszelakie dodatkowe koszty bankowe są po stronie Laureata.