FOIL EMBOSSED ELEGANCE NAIL ART

FOIL EMBOSSED ELEGANCE NAIL ART

25.09.2021 r., godz. 7:00 – 7:30 / W edycji 2021 konkurencja NIE ODBYWA SIĘ W FORMULE STACJONARNEJ. Konkurencja odbywa się w FORMULE ZAOCZNEJ , w formie TIPS BOX – szczegóły rejestracji prac poniżej.

temat: Błyskotliwa dama / Brillant lady

Rejestracja prac:

– do dnia 15 wrzesień 2021, do godz. 23:59 Uczestnik zobowiązany jest do przesłania zdjęć wykonanej własnoręcznie pracy do udostępnionego przez Organizatora FOLDERU znajdującego na dysku GOOGLE

– w dniu 25 września 2021, w godz. 7:00 – 7:30 Uczestnik może dostarczyć zarejestrowaną pracę przed rozpoczęciem mistrzostw stacjonarnych, które odbywać się będą podczas Międzynarodowych Targów i Kongresu BEAUTY FORUM & HAIR by COSMOPROF w nowej lokalizacji: PTAK WARSAW EXPO, Al. Katowicka 62, Nadarzyn k. Warszawy

– do dnia 15 września 2021, do godz. 18:00 Uczestnik może dostarczyć zarejestrowaną pracę do siedziby organizatora: Vellp Professional Beauty Expert, ul. Mysłowicka 4/4, 40-486 Katowice

 

Konkurencja bez podziału na weteranów i początkujących.

Konkurs polega na wykonaniu NAIL ART.’u z użyciem FOLII.

– dla FORMUŁY STACJONARNEJ – na paznokciach jednej dłoni modelki

– dla FORMUŁY ONLINE / TIPS BOX – na 5 tipsach

 

Regulamin

FORMULA STACJONARNA

O puchar Nailpro Poland będą walczyły tylko te prace, które zostaną zakwalifikowane do TOP 10.

Czas na wykonanie zdobienia przy użyciu folii wynosi 45.

 1. Wszystkie czynności muszą być wykonane na polu konkursowym.
 2. Model może mieć już przygotowane paznokcie pod nałożenie zdobienia.
 3. Paznokcie mogą być pokryte jednym kolorem bazowym, który w trakcie wykonywania stylizacji będzie podlegał ozdabianiu. Cover jest traktowany jako kolor. Kolor można wykonać lakierem lub hybrydą.
 4. Drugi kolor może być zastosowany w formie dowolnego żelu / farby jednak po rozpoczęciu konkurencji.
 5. Przed rozpoczęciem konkursu na paznokciach nie może się znajdować wcześniej wykonane zdobienie wypukłe / wklęsłe / płaskie. Powierzchnia paznokci musi być całkowicie GŁADKA!!!
 6. Jakikolwiek element zdobienia nie może powstać przed konkurencją. Paznokcie muszą mieć gładką powierzchnię.
 7. Zdobienie folią musi obejmować co najmniej ½ powierzchni paznokci. Wzór może znajdować się zarówno na łożysku i na wolnym brzegu. Jakiekolwiek inne ozdoby poza folia nie są dozwolone chyba, że zaznaczono inaczej.
 8. Motyw zdobienia musi znajdować się na wszystkich 5 paznokciach.
 9. Wykonane zdobienie w tej konkurencji musi dać efekt „uniesienia” i być dokładnie pokryte folią.
 10. Podkreślenie i do zdobienie ( o ile jest dozwolone ) nie może przekraczać 10% ogólnego projektu.
 11. Można stosować wszystkie dostępne formy powłok wykończeniowych.
 12. Zawodnicy mogą użyć w swoim projekcie podobnych wersji dzieł sztuki, wzorów lub logotypów, ale nie może on być identyczny z oryginałem. Jeśli zdobienia nie są zgodne z kryteriami, sędziowie naliczą punkty ujemne.
 13. Konkurencja zostanie oceniona w następujących kategoriach: oryginalność, zainteresowanie wizualne, kolor, długość, balans, projekt i detal, wymiar, wrażenie ogólne, złożoność, wykonanie, kształt i motyw.
 14. Każdy projekt FOIL EMBOSSED ELEGANCE NAIL ART, który zdobył puchar NAILPRO, nie może być ponownie wykorzystany przez zwycięzcę lub skopiowany przez innych uczestników w kolejnych mistrzostwach NAILPRO. Zespół mistrzostw NAILPRO zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji każdego projektu, który uzna za zbyt podobny do zwycięskiego projektu. Wszelkie dyskusje z pracownikami mistrzostw NAILPRO na temat projektów będą prowadzone poufnie w zamkniętym gronie.

WAŻNE!!! Każdy uczestnik, który zauważy u innego uczestnika złamanie regulaminu podczas trwania konkurencji ma obowiązek zgłosić to natychmiast sędziemu technicznemu / organizatorowi. Wszelkie niezgodności zgłoszone po zakończeniu konkurencji nie będą uwzględnianie.

 

FORMULA ONLINE / TIPS BOX

 1. Uczestnik może zgłosić więcej niż jedną pracę w tej kategorii ale za każdą z nich musi dokonać opłaty z tytułu udziału w konkursie.

Rejestracja pracy odbędzie się dopiero po dokonaniu pełnej opłaty za udział.

O puchar Nailpro Poland będą walczyły tylko te prace, które zostaną zakwalifikowane do TOP 10.

Jeśli uczestnik zarejestrował więcej niż jedną pracę, liczyć się będzie tylko ta, która zdobyła najwięcej punktów.

 1. Uczestnik sam decyduje, czy dostarczy ją osobiście, czy przez osoby trzecie.

Organizator Nailpro Poland Competitions nie ponosi odpowiedzialności za los przesłanej pracy po konkursie.

Rejestracja prac:

– do dnia 15 wrzesień 2021, do godz. 23:59 Uczestnik zobowiązany jest do przesłania zdjęć wykonanej własnoręcznie pracy do udostępnionego przez Organizatora FOLDERU znajdującego na dysku GOOGLE

– w dniu 25 września 2021, w godz. 7:00 – 7:30 Uczestnik może dostarczyć zarejestrowaną pracę przed rozpoczęciem mistrzostw stacjonarnych, które odbywać się będą podczas Międzynarodowych Targów i Kongresu BEAUTY FORUM & HAIR by COSMOPROF w nowej lokalizacji: PTAK WARSAW EXPO, Al. Katowicka 62, Nadarzyn k. Warszawy

– do dnia 15 września 2021, do godz. 18:00 Uczestnik może dostarczyć zarejestrowaną pracę do siedziby organizatora: Vellp Professional Beauty Expert, ul. Mysłowicka 4/4, 40-486 Katowice

 1. Aby wziąć udział w konkurencji FOIL EMBOSSED ELEGANCE NAIL ART, należy przygotować zestaw 5 pojedynczych tipsów – oryginalnych z pudełka producenta. Muszą być fabrycznie nowe. Nie można korzystać z tipsów wykonanych przez siebie. Muszą one znajdować się na specjalnej podkładce. Długość tipsów powinna wynosić nie więcej niż 2 cale (5,08 cm) i mieć szerokość nie więcej niż 0,7 cala (1,77 cm) w płaszczyźnie; umieszczone na płasko i wg rozmiaru (stopniowane), wymiary nie powinny być większe niż podane! TIPSY muszą być różnych rozmiarów, tak jakby były dopasowane do dłoni! Projekt musi być wykonywany ręcznie. Tipsy powinny być oddzielone i niepołączone ze sobą. Projekt wszystkich 5 tipsów musi być spójny, ale każdy z tipsów musi pozostać odrębny sam  w sobie. Jeśli projekt przekroczy te wymiary może zostać zdyskwalifikowany.
 2. Temat zostanie ogłoszony  nie później niż dwa miesiące przed terminem zgłoszenia się Uczestnika do tej konkurencji. Temat musi być widoczny na każdym tipsie z osobna (na 5 tipsach).
 3. Gotowy projekt musi być skończony do 15 września, czyli do dnia przesłania zdjęć zgodnie z pkt.1 Regulaminu. Konkurencja FOIL EMBOSSED ELEGANCE NAIL ART. odbywa się ZAOCZNIE w formie TIPS BOX’a.
 4. Gotowy projekt powinien być łatwy do noszenia i odpowiedni do codziennej aktywności i stylu życia. UCZESTNIK JEST W STANIE ODTWORZYĆ PROJEKT W CZASIE RZECZYWISTYM WYKONUJĄC GO W TRAKCIE USŁUGI STYLIZACJI PAZNOKCI W SALONIE.
 5. Projekt należy wykonać ręcznie. NIEDOZWOLONE jest użycie gotowych naklejek lub kalkomanii o efekcie folii.
 6. W celu wykończenia powierzchni można zastosować Top Coat tradycyjny lub żelowy nawet z efektem brokatowym. Gotowy projekt może mieć powierzchnię z teksturą lub wypukłościami.
 7. NIE KOPIUJ! Uczestnik może inspirować się podobnymi wersjami rozpoznawalnego projektu lub projektem wykonanym przez kogoś innego, ale jego projekt nie powinien być identyczny z oryginałem. Za naruszenie tego punktu praca zostanie DYSKWALIFIKOWANA i nie będzie podlegać ocenie sędziowskiej.
 8. Prezentacja wykonanej pracy: 5 tipsów powinno być stabilnie przymocowane do płaskiej powierzchni (w jednym kolorze, bez tekstury, brak powierzchni lustra) do oceny. Rozmiar podkładki powinien wynosić maksymalnie 6 cali (15,24 cm) i 8 cali (20,32 cm) głębokości i ¼ cala (0,635 cm) wysokości i musi być ona płaska, pozioma i stabilna. Wszystkie projekty, które nie spełniają tych wymagań, będą zdyskwalifikowane lub zostaną odjęte punkty.
 9. Uczestnik zobowiązany jest do  przygotowania pisemnego opisu wykonanego przez siebie projektu, który składać się z dwóch części:
 • pierwsza z nich obejmuje  szczegółowy opis produktów wykorzystanych do tworzenia projektu oraz sam proces jego wykonania
 • druga z nich to opis interpretacji tematu

Opis należy przygotować w języku angielskim. Zabronienie jest podawanie w nim imienia i nazwiska autora projektu, nazw producentów, marek i nazw własnych zastosowanych produktów. Jakiekolwiek informacje, które mogą scharakteryzować nazwę producenta naruszy zasady regulaminu i spowoduje punkty ujemne – 5 pkt z klasyfikacji ogólnej.

 1. Projekty zakwalifikowane do TOP10 będą oceniane wg 12 kryteriów: oryginalność, zainteresowanie wizualne, kolor, długość, balans, projekt i detal, wymiar, wrażenie ogólne, złożoność, wykonanie, kształt i motyw.
 2. Każdy projekt FOIL EMBOSSED ELEGANCE NAIL ART, który zdobył puchar NAILPRO, nie może być ponownie wykorzystany przez zwycięzcę lub skopiowany przez innych uczestników w kolejnych mistrzostwach NAILPRO. Zespół mistrzostw NAILPRO zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji każdego projektu, który uzna za zbyt podobny do zwycięskiego projektu. Wszelkie dyskusje z pracownikami mistrzostw NAILPRO na temat projektów będą prowadzone poufnie w zamkniętym gronie.

Sędzia 1

Oryginalność – 5 punktów

–  Projekt jest innowacyjny (nowy i oryginalny)

–  Projekt jest niepowtarzalny (wyróżnia się na tle innych projektów, które widzieliśmy w przeszłości i od innych projektów)

–  Projekt nie narusza praw autorskich

Zainteresowanie wizualne – 10 punktów

–  Projekt zwraca Twoją uwagę

–  Projekt zatrzymuje Twoją uwagę

–  Projekt wciąż zatrzymuje Twoją uwagę ukazując nowe detale / szczegóły

Kolor – 10 punktów

–  Kolory uwydatniają design i są dobrze wyważone

–  Kolory wzajemnie się uzupełniają

Długość – 5 punktów

–  DLA FORMUŁY STACJONARNEJ / PRACA NA MODELCE: Długość mierzona od naskórka do końca przedłużenia jest zgodna między pasującymi paznokciami (od małego do kciuka itp.) i proporcjonalnie do siebie; DLA FORMUŁY ONLINE / TIPS BOX: Długość jest zgodna między pasującymi paznokciami (od małego palca do kciuka itp.) i proporcjonalnie do siebie.

– DLA FORMUŁY STACJONARNEJ / PRACA NA MODELCE: Długość odpowiednia do stylizacji paznokci wyczynowych; sugerowany zakres stosunku 1:1 łożyska paznokcia do wolnej krawędzi jest idealny, pod warunkiem, że długość wygląda na zrównoważoną na dłoniach modelki; DLA FORMUŁY ONLINE / TIPS BOX: kształt jest symetryczny w prezentacji i spójny indywidualnie. Długość i design nadają na dłonie i nie przeszkadzają na co dzień.

 

Sędzia 2

Balans – 5 punktów

–  Różne elementy projektu są dobrze wyważone, ani zbyt rzadkie, ani zbyt ruchliwe

–  Całość projektu jest zgodna z z jego poszczególnymi częściami

Projekt i detal – 10 punktów

–  Projekt podkreśla motyw

–  Projekt jest dobrze przemyślany

–  Szczegóły projektu są czyste i precyzyjne

–  Projekt ma odpowiednie szczegóły

Wymiar – 10 punktów

–  Projekt graficzny jest oczywisty i zgodny z wytycznymi zasad Foil Embossed Elegance

–  Wymiar wzmacnia temat i jest zrównoważony

–  Projekt jest prezentowany tak, jakby był wyjątkowym dziełem sztuki

Ogólne wrażenie – 10 punktów

–  Ten projekt robi świetne ogólne wrażenie

–  Ten projekt jest kompletny i nie wymaga poprawy

 

Sędzia 3

Złożoność – 10 punktów

–  Projekt jest złożony, wymagający umiejętności i wysiłku autora

–  Projekt obejmuje wiele technik

Wykonanie – 10 punktów

–  Ogólna jakość pracy świadczy o wybitnych umiejętnościach artystycznych autora

–  Wykonanie jest schludne, czyste i precyzyjne

Kształt – 5 punktów

–  Kształt jest symetryczny i spójny na każdym paznokciu / tipsie z osobna

–  Kształt jest symetryczny i spójny w całości

Motyw – 5 punktów

–  Temat jest oczywisty i całkowicie wyczerpany

–  Motyw jest kontynuowany na wszystkich 10 paznokciach / 5 tipsach

 

Skala oceny 5 pkt / 1 dłoń lub 5 tipsów

5 Bez skazy

4 Bardzo dobry

3 Średnia

2 poniżej średniej

1 Bardzo słaba

KOSZT UDZIAŁU*

Opłata za uczestnictwo w konkurencji wynosi:
do 25 sierpnia 2021 / po 25 sierpnia 2021
200PLN / 250PLN kategorie konkursowe bez podziału na początkujących i weteranów

Opłata rejestracyjna 50PLN jednorazowo automatycznie doliczana przy zgłoszeniu.

WAŻNE!!! Dokonane opłaty nie podlegają zwrotowi. Organizator nie ponosi kosztów opłat bankowych z tytułu wpłat walutowych.

**Ceny zawierają podatek VAT 23%

NAGRODY

Laureaci Nailpro Poland 2021 Part2 otrzymują:

BEZ PODZIAŁU
1. miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, medal
2. miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, medal
3. miejsce – nagrodę rzeczową, dyplom, medal

Każdy z uczestników otrzyma dyplom uczestnictwa.

error: Przepraszamy, nie ma możliwości kopiowania tekstu